Sport De Laurentiis: Icardi kërkon Juven, nuk e ndërroj me Insignen

De Laurentiis: Icardi kërkon Juven, nuk e ndërroj me Insignen

Pas marrjes në konsideratë të situatës në James Rodriguez, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis gjithashtu foli për Mauro Icardi, i cili tani është nxjerrë në shitje nga Interi. Kreu i klubit napolitan ka komentuar në këtë drejtim fjalët e Ancelottit, të cilat nuk “votëbesojnë” këmbimin Insigne-Icardi:

“Icardi gjithmonë do të dëshirojë të shkojë tek Juventusi, por unë, gjithashtu, preferoj Lorenzon, sepse na duhet ai, ndërsa para tij kemi Milik dhe Mertens”.

De Laurentiis nuk e mohon interesin e treguar ndaj sulmuesit argjentinas, i cili, megjithatë, do të donte Juventusin si zgjedhjen e parë: “Ju nuk mund ta shpërfillni talentin e tij. Icardi është shumë i fortë, por kemi folur aq shumë për të, se tani duket më i vjetër se 26 vjeç. Duke e parë nga larg, ai jep përshtypjen se ka dalë keq, nuk e ka më rëndësinë e rolit që luante, por potenciali i tij është i padiskutueshëm”.