Extra Flamuj kuqezi në rrugët e Amerikës, Bebe Rexha i bën krenarë të...

Flamuj kuqezi në rrugët e Amerikës, Bebe Rexha i bën krenarë të gjithë shqiptarët

Bebe Rexha është një nga personazhet më të famshëm me origjinë shqiptare.

Ajo është konsideruar si një nga këngëtaret më të rëndësishme në Amerikë dhe këngët e kënduara prej saj janë kthyer në hite.

Ajo gjithmonë është shprehur krenare për prejardhjen e saj shqiptare dhe këtë gjë e ka deklaruar shpesh herë në deklaratat e saj në media.

Ditën e sotme në llogarinë e saj në “Instagram” që ndiqet nga miliona njekës Bebe ka postuar një video ku valëviteshin disa flamuj kombëtar shqiptar në rrugët e Amerikës. Ajo dëgjohet në video që thotë “Wowww, sa bukur”, ndërsa në sfond të videos ka vendosur edhe një emoji të flamurit shqiptar. Padyshim që ky veprim i Bebe Rexhës na bën krenarë të gjithëve.