Politika Foltorja e Berishës, takimi i radhës në qytetin e Fierit

Foltorja e Berishës, takimi i radhës në qytetin e Fierit

Takimi i radhës i Foltores së ish-Kryeministrit Sali Berisha me demokratët e bazës do të jetë në qytetin e Fierit.

Takimi do të zhvillohet të martën më 21 Shtator në orën 18:00.

Ky do të jetë takimi i dytë i Berishës me demokratët pas Tiranës, i cili kërko një Parti Demokratike më të hapur dhe më të fortë.

Sali Berisha ka nisur turin e takimeve pas përjashtimit nga grupit parlamentar i PD, vendim që u mor nga kryedemokrati Lulzim Basha.