Kryesore Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Në bazën ushtarake të Pashalimanit në Vlorë janë grabitur disa armë.

Sipas Ora News, 5 punonjës të bazës ushtarake janë proceduar penalisht.

Mësohet se janë vjedhur 3 armë tip kallashnikov si dhe granata.

Nuk dihet koha e vjedhjes, por dihet që kjo u konstatua të enjten e 10 janarit.

Zyrtarët e Ministrisë së Mbrojtjes kanë qenë atje ditën e djeshme për kontroll në bazën ushtarake të Pashaliman