Horoskopi Horoskopi, e enjte 26 nëntor 2020

Horoskopi, e enjte 26 nëntor 2020

Dashi

Hëna do të jetë në shenjën tuaj dhe do t’ju japë forcë e cila, nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të çojë edhe në zemërim. Kjo sepse ende nuk i keni lënë pas të gjitha tensionet, shqetësimet dhe vështirësitë e përjetuara gjatë muajve të fundit. Tani e tutje, ju duhet të angazhoheni për ta shndërruar këtë ndjenjë të shqetësimit në energji konstruktive. Gjithashtu sepse jeni duke shkuar drejt një viti që mund t’ju shpërblejë shumë, për sa i përket mirëqenies dhe lumturisë.

Demi

Këtë të enjte, dita do të fillojë me ca mëdyshje. Ndërsa orët kalojnë, ju mund të rimendoni tensionet, mosmarrëveshjet për familjen ose dashurinë. Për dy javët e ardhshme, çiftet që kanë përjetuar një krizë do të duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm. Këta yje ju këshillojnë të jeni të kujdesshëm në të gjitha marrëdhëniet.

Binjakët

Nga sot e tutje do të duhet të përvishni mëngët dhe të filloni të planifikoni një të ardhme të shkëlqyer. 2021 do të jetë viti i shenjave të ajrit: duhet ta shfrytëzoni atë! Edhe ata që kanë pasur ose kanë ende shumë probleme do të kenë mundësinë të ecin përpara. Tani për tani, përqendrohuni në fundjavën e ardhshme, e cila do të jetë shumë interesante.

Gaforrja

Sot do të jetë një ditë e mirë për të filluar rregullimin e situatave të reja. Nëse në mëngjes mund të duket pak e lodhshme e enjtja, pasi orët kalojnë ju mund të ndiheni më aktiv dhe më të guximshëm. Sigurisht, sikletet tuaja nuk do të zhduken brenda natës, por jeni ju që po bëheni më të fortë çdo ditë. Pritni! Në dhjetor, jeta juaj do të marrë një kthesë shumë më të mirë.

Luani

Sot do të keni një ngarkesë të mirë energjie, por gjithashtu do të jeni mjaft të stresuar. Ju po përballeni me shumë vështirësi, disa konkurrentë të ashpër, disa rivalitete. Ndoshta ju jeni gjithashtu të tensionuar në lidhje me një situatë të komplikuar që do të kërkojë guxim dhe qartësi. Në dashuri dikush do të ketë disa probleme të vogla ose dyshime për të kapërcyer.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë më e mirë se ato që sapo kaluan, por sigurisht jo e paharrueshme. Në këtë periudhë nuk jeni plotësisht të qetë dhe të lumtur, mbase thjesht ndiheni pak të lodhur. Mundohuni të kapërceni vështirësitë tuaja deri të shtunën dhe mos u tërhiqni, sepse e diela dhe e hëna do të jenë dy ditë padyshim jo fort të mira. Tani për tani është e rëndësishme të kompensoni terrenin e humbur.

Peshorja

Sot mund të ndjeni ndonjë dobësi fizike dhe emocionale. Edhe nëse po dilni nga një periudhë shumë e lodhshme, tani e tutje gjërat do të bëhen gjithnjë e më mirë. Dhjetori do të jetë muaji i përparimit tuaj! Mundohuni të shikoni përpara dhe të filloni të vendosni projekte të reja për një 2021 që mund t’ju japë shumë kënaqësi.

Akrepi

Kjo e enjte do të jetë dita ideale për të lëvizur në dashuri, për të përfituar nga ky Venus i bukur që kalon në qiellin tuaj. Të premten Hëna do të jetë kundër dhe mund të ndiheni pak nervozë ose të trazuar. Veproni më mirë në këtë ditë! Ka nga ata që do të zgjedhin të jetojnë një histori të pakërkuar, dhe nga ata që përkundrazi duan të rindërtojnë një kuptim të bukur çifti që ka humbur në kohët e fundit. Mundohuni të luftoni me humorin e keq të këtyre ditëve dhe përpiquni të reagoni!

Shigjetari

Do të duhet të përdorni energjinë që do t’ju duhet për të kryer projekte të rëndësishme, për të rikuperuar terrenin e humbur. Dita do të jetë premtuese dhe do të lejojë gjithashtu të filloni të planifikoni një të ardhme më të mirë. Më në fund keni filluar të lini pas vështirësitë e përjetuara gjatë gjysmës së parë të vitit 2020.

Bricjapi

E enjtja do të jetë një ditë e vlefshme, në dashuri, në punë dhe për kontaktet. Megjithëse 2020 ishte një vit shumë i vështirë, ju kishit forcën për të reaguar në mënyrë konstruktive. Ka nga ata që kanë krijuar edhe një mënyrë të re jetese. Janë disa Bricjapë që po planifikojnë të ardhmen tani, ata që kohët e fundit kanë marrë kënaqësi të madhe ose kanë fituar një sfidë të rëndësishme.

Ujori

E enjtja do të jetë dita e duhur për të adresuar çështjet e pazgjidhura dhe për të mos pritur fundjavën, sepse do të jetë më pak premtuese. 24 orët e ardhshme mund të japin kënaqësi të madhe, veçanërisht për ata që duan të bëjnë diçka ndryshe, ndoshta për të filluar një sfidë të re. Ajo që ka më shumë rëndësi për ju tani është të mos riktheheni në rutinën e zakonshme. Ju keni të drejtë të gjeni gëzim dhe optimizëm.

Peshqit

Këtë të enjte, të premte dhe të shtunë do të kaloni tre ditë që do t’ju ndihmojnë të rikuperoni qetësinë në dashuri. Po përjetoni një kohë ndryshimesh të rëndësishme. Ju nuk keni më referencat që keni përdorur dhe ky fakt mund t’ju shkaktojë pasiguri ose hezitim. Tani, përpara se t’i besoni një personi plotësisht, ju ndieni nevojën të prisni, për të verifikuar marrëdhënien dhe konstatuar besnikërinë. Mos u zhysni në të kaluarën, veçanërisht nëse ishte e dhimbshme!