Horoskopi Horoskopi, e premte 15 mars 2019

Horoskopi, e premte 15 mars 2019

DASHI

E premtja dhe e shtuna janë dy ditë të veçanta, e diela do të jetë e favorshme për ndjenjat dhe marrëdhëniet. Në këto 48 orë, debate të mundshme në shtëpi. Kush nuk ka zgjidhur ndonjë problem ose nuk ka zbuluar një histori dashurie që daton në shkurt, tani duhet të përballet me një person direkt. Ju jeni shumë të sinqertë, por ndonjëherë e bëni atë në një mënyrë aktive dhe mund të perceptohet si një sulm personal: ndryshoni tonet.

DEMI

Në këto ditë ju mund të udhëtoni dhe të organizoni diçka të bukur. Jeta juaj ka nevojë për lumturi që kalon përmes gëzimeve dhe kënaqësive të vogla. Një udhëtim, një shoqëri e mirë, një tryezë e mirë për t’u ndarë me njerëzit që doni. Përpjekjet tuaja do të shpërblehen dhe fundi i muajit gjithashtu sjell dashuri.

BINJAKËT

Fuqia e miqësisë: nëse në këto ditë ju njihni një person të mirë që mund të bëni shumë më tepër, ndoshta jetoni një ndjenjë të madhe. E diela do të jetë një ditë e shkëmbimeve pozitive që gjithashtu lidhen me marrëdhëniet e dashurisë. E shtuna dhe e diela janë ditë shërimi për një periudhë që ju ofron shumë burime për zemrën tuaj. Ka aq shumë për të bërë dhe për të dashur: mos e humbisni kohën. Takimet janë të favorizuara.

GAFORRJA

Hëna në shenjën tuaj bën ditë interesante të premten dhe të shtunën. Edhe nëse dashuria nuk shkëlqen, të gjitha historitë e padobishme që keni jetuar me njerëz të gabuar janë mbyllur në shkurt, kjo ju ka destabilizuar shumë. Fundi i marsit sjell ndryshime të tjera, ata që kanë zëvendësuar një dashuri mund të rishikojnë gjërat. Ju jeni shumë të lidhur me të kaluarën, shkëputjet duhet të metabolizohen me kalimin e kohës dhe gjithashtu të trajtohen në një mënyrë të pjekur.

LUANI

Është e mundshme që ka pengesa mes jush dhe arritjes së qetësisë. Ndër të tjera, fundjava e ardhshme nuk është saktësisht e qetë. Shpesh, ju ndjeni thirrjen për t’u dorëzuar në situata të caktuara në dashuri dhe në punë. Megjithatë, horoskopi është duke u përmirësuar, prandaj qëndroni, përkundër momenteve të tensionit ekstrem. Marrëdhëniet që kanë shkuar keq ose problemet fizike të lënë pas dore vitin e kaluar tani duhet të ballafaqohen me guxim të madh.

VIRGJËRESHA

Marsi dhe Urani në një aspekt pozitiv sjellin gjithashtu ndryshime, disa e ndiejnë nevojën për të lëvizur. Jo të gjithë do të ndryshojnë shtëpitë ose vendet e punës, por ata do të jenë në gjendje të ndryshojnë zakonet e tyre falë një zgjedhjeje jetese, një transformimi që tani është i mundur. Dikush mund të gjejë një shtëpi pranë punës. Nëse jeni një moshë e caktuar, mund të ndryshoni stilin e jetës tuaj duke bërë diçka tjetër. Ata me fëmijë mund t’i këshillojnë që të ndërmarrin një rrugë dhe jo një tjetër. Fundjavë e rëndësishme për dashurinë.

PESHORJA

Në këtë fazë është normale të ndiheni jashtë nga një mjedis i caktuar, të mos jeni të kënaqur ose të besoni se gjëra të caktuara të punës duhet të ndryshohen. Dikush mund të kërkojë zgjidhje të ndryshme, të tjerë që të bëjnë më të mirën në një situatë të keqe. Në këtë të premte, jini të kujdesshëm sepse emocioni mund të luajë truke, futeni shumë në ankth kur keni situata të mëdha për të përballuar.

AKREPI

Yjet janë më të favorshëm të premten dhe të shtunën. Gjatë javës ju keni pyetur veten disa herë nëse dashuria që jetoni është e duhura. Të hënën dhe të martën ju keni qenë në siklet, dhe tensionet e caktuara mund t’ju përfshijnë ende. Është një e premte që ju fton të mendoni, ata që kanë filluar një marrëdhënie të re duhet ende të mësohen me praninë e një personi tjetër dhe duhet të heqin dorë nga liria e tyre personale. Të tjerët janë në konflikt me veten, sepse në të kaluarën ka pasur një mbyllje dhe përballë një dashurie të re, mund të keni ide të paqarta.

SHIGJETARI

Është një e premte e veçantë që i paraprin një fundjave të rëndësishme, me një objektiv që do të shënohet nga një e diel shumë e vlefshme. Tri ditë shërimi për ju që keni nevojë për shumë, pasi që javën e keni nisur keq. Në mënyrë që të tregoni lirinë tuaj dhe aftësinë për të vepruar, ju duhet të bisedoni me njerëzit rreth jush herë pas here. Ju gjithashtu mund të diskutoni me një fëmijë ose një prind, në përgjithësi jeni në konflikt me mjedisin.

BRICJAPI

Ju jeni nën një presion të madh, shpesh kjo gjendje ju bën të bëheni shumë kritikë, por në një mënyrë konstruktive me mjedisin rrethues. Ju nuk jeni lloji që bëni skena, nëse jeni të lodhur ose ndiheni të keqkuptuar, zgjidhni heshtjen. Ky qëndrim i juaj krijon probleme për ata që janë përreth jush e që nuk mund t’ju deshifrojnë.

UJORI

Në këto ditë ju mund të njoftoni eprorët se nuk jeni më të gatshëm të bëni gjëra të caktuara. Ju jeni në një udhëkryq: kuptoni se çfarë duhet të çoni përpara dhe çfarë të braktisni. Nëse marrëdhënia nuk funksionon më, ndoshta është më mirë të ndryshoni ajër, për aq kohë sa ju nuk mbartni probleme, veçanërisht ekonomike. Ka disa klauzola në disa kontrata që ju bllokojnë, por ju duhet të luftoni për të marrë diçka. Megjithatë, jepuni kohë për të peshuar veprimet tuaja. Disa dyshime në dashuri për t’u zgjidhur, sidomos të dielën, një ditë që duhet të keni qetësi absolute.

PESHQIT

Vini nga dy ditë të rënda, kështu që do të jetë një fundjavë interesante. Hëna është e favorshme për kontaktet, disa miqësi duhet të forcohen, ato mund të rivendosin zemrën tuaj dhe të jenë të dobishme për të ardhmen. Me Venusin në shenjën tuaj brenda pak javësh, një fazë shumë e vlefshme do të vijë në fushën sentimentale. Çiftet që kanë pasur probleme me komunikimin do të kthehen në biseda, ndoshta për t’u kthyer së bashku.