Aktualitet Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Elbasan

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Elbasan

Një lëkundje sizmike është regjistruar pak më parë zonën e Elbasanit.

Lëkundjet janë ndjerë dhe në Tiranë.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.1 Rihter ka qenë 28 km në jugperëndim të qytetit të Elbasanit, në një thellësi 2 km.

Deri tani nuk raportohen dëme.