Kryesore NATO “bashkon” Metën dhe Ramën (FOTO)

NATO “bashkon” Metën dhe Ramën (FOTO)

Në sheshin “Nënë Tereza” po mbahet një paradë ushtarake me rastin e 10 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO).

Në ceremoni ndodhet dhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama të cilët për një ceremoni të tillë kanë lënë mënjanë konfliktet e brendshme politike dhe kanë shtrënguar duart.