Kryesore Rama, takim me sipërmarrësit shqiptarë në SHBA: Të çojmë përpara atë që...

Rama, takim me sipërmarrësit shqiptarë në SHBA: Të çojmë përpara atë që nisëm 1 vit më parë

Kryeministri i vendit Edi Ram ka zhvilluar një takim ditën e sotme në New York me sipërmarrësit e komunitetit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në një postim në rrjetin social “Facebook” krahas fotove gjatë takimit kryeministri shkruan se ky takim vjen për të çuar përpara idetë dhe projektet për bashkëpunimin që erdhi pas Samitit të parë të Diasporës një vit më parë.

Postimi i plotë:

Në New York me sipërmarrës dhe profesionistë të suksesshëm të komunitetit shqiptar në Amerikë për sfidat në rrugën e ndërtimit të Shqipërisë që duam dhe për të çuar përpara idetë dhe projektet konkrete të bashkëpunimit që zunë fill në Samitin e parë të Diasporës mbajtur një vit më parë në Tiranë  ???????? ????????

25507784_10155412651236523_7626141291786082631_n (1)

25446427_10155412651626523_6849456864755634745_n