Kulturë Rita Ora, ndër 10 këngëtaret më të dëgjuara në Britani

Rita Ora, ndër 10 këngëtaret më të dëgjuara në Britani

Rita Ora është një nga këngëtaret më të dëgjuara në Britaninë e Madhe për vitin 2019.

Ylli i popit është renditur në vendin e shtatë, duke lënë pas grupet  e njohur Coldplay dhe Maroon 5.

29-vjeçarja ka falenderuar fansat e saj për mbështetjen thuajse 10-vjeçare.

“Faleminderit që dëgjoni dhe kërceni me këngët e mia”, shkruan Ora në një postim në Instagram, duke njoftuar se këngë të reja do të vijnë se shpejti.

Lista me 10 artistët më të dëgjuar në Britaninë e Madhe kryesohet nga Ed Sheeran.

Ndërkohë në një postim tjetër, bukuroshja bionde, e cila është gjithnjë shumë aktive në rrjetet sociale, edhe kësaj here nuk  i ka zhgënjyer fansat e saj, kryesisht ata meshkuj, me fotot që ka bërë publike në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Can’t find my bikini. 🥴

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on