Kryesore Sherr live! Idrizi: Të kam pushuar nga puna si hajdut në doganë....

Sherr live! Idrizi: Të kam pushuar nga puna si hajdut në doganë. Hyseni: Mbaji kanaçet

Qëndrimet e ndryshme për situatën politike kanë nxitur një debat të ashpër deri në fyerje personale mes kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe deputetit të PS-së, Alket Hyseni, të cilët ishin të lidhur live në emisionin “Open” në TCH.

Idrizi u shpreh se nuk e kishte menduar kurrë se në pasi doli në 1990 në protestë, do të dilte sërish në 2019-ën.

Por ajo çfarë e ndezi debatin ishin fjalët deputetit Alket Hyseni, i cili tha se me “më vjen keq që gjatë këtyre 30 viteve me ecejaket andej-këtej e ka humbur kahun e duhur të historisë”.

Kaq ka mjaftuar që mes tyre të lindin shkëndijat e para. Në një ndërhyrje tjetër Idrizi iu drejtua Hysenit me fjalët: “Të kam pushuar nga puna si hajdut në doganën e Kapshticës. Meqë e kishe personale, por ta kthej në personale. Të kam futur unë në PS se më je lutur që të futeshe aty”.

“Nuk merrem me Shpëtimin se është i dëshpëruar. Mbaji kanaçet… Nuk merrem unë me këtë nivel ordiner”, iu përgjigj deputeti i PS.