Bota Spanjë: Sërish rënie e numrit të viktimave nga COVID-19, 164 në 24...

Spanjë: Sërish rënie e numrit të viktimave nga COVID-19, 164 në 24 orë

Spanja regjistroi gjatë 24 orëve të fundit 164 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri, shifra ditore më e ulët që prej rreth shtatë javësh në këtë vend që ka filluar lehtësimin gradual të kufizimit.

Sipas shifrave të publikuara sot nga Ministria e Shëndetësisë, numri total i të vdekurve si pasojë e COVID-19 ka arritur tashmë në 25 264, duke e bërë Spanjën vendin e katërt në botë më të prekur pas SHBA-së, Italisë dhe Britanisë së Madhe.

Numri i të vdekurve të regjistruar gjatë 24 orëve të fundit është më i ulëti që prej 18 marsit, kur u regjistruan 107 të vdekur.