15/07/2024
Tags Aleksander Vucic

Tag: Aleksander Vucic

“Bir, do të fitosh”, djali i Vuçiç preket nga koronavirusi dhe...

Danilo Vucic, djali i Presidentit serb Aleksandar Vucic, është pranuar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive për shkak se rezulton i prekur nga koronavirusi. Lajmi është...

Rama-Vuçiçit: Zoti President, ngrijeni traun për kamionët me mallra nga Kosova

Kryeministri Edi Rama i kërkoi sot Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç të zhbllokojë kamionët me mallra nga Kosova që janë bllokuar në kufirin e...

Mynih: Çfarë ndodhi mes Albin Kurtit e Vuçiçit pas dyerve të...

Në Mynih në kuadër të Konferencës për Sigurinë u zhvillua të premten një debat edhe për Ballkanin Perëndimor. Paneli i diskutimit ka qenë me...

Albin Kurti do të takohet me Aleksandër Vuçiç në Gjermani

Albin Kurti do të takohet me Aleksandër Vuçiç në Gjermani Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të takohen për...

Vuçiç: Jam ngopur me ligjëratat e BE-së për lidhje me Rusinë...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, thotë se është i lodhur nga deklaratat e liderëve të BE-së për lidhjet e vendit të tij me Rusinë. Gjatë një...

Vuçic zbulon si lindi “Mini-Shengeni”: Rama dhe Zaev më autorizuan të...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dhënë një intervistë për median gjerman Der Spiegel, ku ka folur për zhvillimet në Ballkan dhe “Mini-Shengenin”. Mes të...

Vuçiç në spital për shkak të problemeve me zemrën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është dërguar në spital për shkak të problemeve me zemrën. Njoftimi vjen nga zyra presidenciale në Beograd, bëri të ditur...

Vuçiç zbulon kur hapen negociatat e BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me...

Do pranoni alternativë tjetër pas refuzimit të Macron? Si përgjigjen Rama-Zaev...

Tre liderët e Ballkanit Perëndimor u pyetën nga gazetarët edhe nëse po mendojnë për ndonjë alternativë tjetër pas refuzimit të presidentit francez Emannuel Macron...

Shengeni Ballkanik, Rama: Kosova u vetëpërjashtua, nuk kemi ndryshuar qëndrim ndaj...

Në Samitin e Ohrit mes vendeve të Ballkanit Perëndimor, Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të ashpra ndaj kritikëve të Shengenit Ballkanit. Në konferencën...