26/02/2024
Tags Alvin berisha

Tag: alvin berisha

“Valbona iku nga dhuna”. Gjyshi i Alvin nga nëna jep një...

Ymer Çira, është gjyshi i Alvin Berishës, babai i nënës së tij Valbona Berisha e cila u vra në Siri. Ymeri ka një version...

“Mami vdiq në një bombë, unë isha afër saj”/ Alvini bën...

“Nëna ime vdiq në një bombë, unë isha afër saj”. Kjo është ajo që tha Alvin Berisha para hetuesve të Ros. Alvin Berisha, u kthye...

FOTO/ E pabesueshme si ka ndryshuar pamja e Alvin Berishës për...

Historia e Alvin Berishës, 11-vjeçarit që doli rreth në javë më parë nga “kampi i ferrit” në Siri preku zemrat jo vetëm të shqiptarëve,...

Konsulli shqiptar në Liban tregon momentet e komplikuara gjatë shpëtimit të...

Konsulli i nderit i Shqipërisë në Liban Marc Gorayeb ka hedhur dritë mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit të vogël nga kampet siriane dhe...

Telefonata dëshpëruese e Alvinit me të atin: Këtu nuk më lënë...

Nga sot Alvin Berisha nisi një jetë të re, teksa u largua nga kampi famëkeq i Sirisë, ku qëndronte i burgosur, pasi nëna e...

Momentet prekëse kur Alvin Berisha bashkohet me babain dhe dy motrat...

Pas 5 vitesh Alvin Berisha iu bashkua mëngjesin e sotëm familjes së tij. Alvini mbërriti në aeroportin e Romës në orën 07:00, ndërsa aty...

“Kam parë gjëra që ju nuk mund t’i imagjinoni”, detajet e...

Nga aeroporti i “Fiumicinos” në Milano, të gjithë autoritet, italiane, shqiptare, siriane, që kanë marrë pjesë në operacionin për shpëtimin e vogëlushit Alvin Berisha,...

Shpëtoi Alvinin, kush është konsulli biznesmen i Shqipërisë në Liban 

Marc I. Ghorayeb është Konsulli i Nderit i Shqipërisë në Liban, shtet në Lindjen e Mesme, i cili u bë sot i njohur edhe...

“Mami nuk më lë të vij në shtëpi, është veshur si...

Valbona, nëna e Alvinit ishte një shtëpiake e thjeshtë, që ishte sistemuar më familjen në Barzago të Italisë, para se të tërhiqej shumë nga...

Ndryshimi radikal i mamasë së Alvinit nga shtëpiake, në luftëtare të...

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për...