04/04/2020
Tags Koronavirusi në Itali

Tag: koronavirusi në Itali

Emigrantët i dhurojnë para spitalit të Parmës: Italia, vendi që na...

“Përshëndetje Itali e dashur, vend i paqes, i cili na shpëtoi jetën, na priti dhe ku po jetojmë”. Nis kështu letra e një grupi...

Italia nuk e ka kaluar ende pikun e koronavirusit: 766 të...

Bilanci ditor në Itali: +2339 të sëmurë, 766 të vdekur. Të shëruarit bëhen pothuajse 20 mijë, por ende nuk ka nisur rënia. Italia është ende...

Borrelli zgjat daljen nga karantina: Do të rrimë në shtëpi edhe...

Pas Pashkëve, por edhe më gjatë. "Unë me të vërtetë besoj kështu, nuk mendoj se kjo situatë do të kalojë deri në atë datë....

Koronavirusi në Itali: 760 të vdekur sot, por bilanci ka shumë...

Janë të dhëna me më shumë drita shprese sesa me hije ato të bilancit të sotëm të koronavirusit në Itali. Rritja të sëmurëve (pra e...

“Mama, nuk do të të lë vetëm”, i riu me Covid-19...

Studenti nga Kremona kishte mbërritur në spital rreth dhjetë ditë më parë në gjendje të rëndë dhe i kishte lëvizur të gjithë me mesazhin...

“Ndjesë për braktisjen”, Von der Leyen: Sot Europa po mobilizohet në...

Kryetarja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen ka kërkuar një lloj ndjese publike ndaj Italisë për braktisjen që iu bë vendit më të...

Infermieri vret të fejuarën mjeke: “Më ngjiti koronavirusin”. Por tamponi e...

Gjatë këtyre ditëve koronavirusi ka qenë protagonist i një drame kolektive, por në disa raste mund të jetë edhe thjesht sfondi i një tragjedie...

Pesimizëm në Itali, sot 727 viktima, por rriten rastet e reja

Pas disa ditësh pozitive në raportin e rasteve të reja, kjo e mërkurë ka sjellë një tjetër rritje të pacientëve të rinj në Itali. Sipas...

Pse kaq shumë viktima në Itali? Mjeku shqiptar në Breshia jep...

Mjeku shqiptar Julian Balla, i cili punon në Breshia të Italisë dha lajme të mira në A2, se situata është drejt përmirësimit në shtetin...

Doktoresha shqiptare në Itali: Ka momente kur gjithçka na duket një...

Entela Resuli / DITA Doktoreshë Adelona Salaj, ka përfunduar studimet e larta për mjekësi në universitetin “La Sapienza” të Romës. Ka kryer specializim në kirurgji...