08/04/2020
Tags Koronavirusi në Shqipëri

Tag: koronavirusi në Shqipëri

Pse çdo i intubuar në Shqipëri ndërron jetë? Si përgjigjet Manastirliu

Kjo ishte pyetja e Blendi Fevziut për ministren e Shëndetit Ogerta Manastirliu, për pacientët me koronavirus në Shqipëri, që kanë treguar se ata që...

Lufta kundër Covid-19, Rama: Me Metën kam gjetur gjuhën e përbashkët,...

Kryeministri Edi Rama sqaroi në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi se si qeveria ka gjetur gjuhën e përbashkët me Presidentin Ilir Meta gjatë...

Befason epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri

Kështu u shpreh në intervistën me Endri Xhafon në Abc News, Profesori i Epidemiologjisë, Eduard Kakarriqi. “Unë dua të vë theksin se OBSH vetëm me...

Covid-19 në Elbasan, rriten të infektuarit, më i fundit pronar lokali

Ditët e fundit, qyteti i Elbasanit po shënon raste në rritje të personave të infektuar me Covid-19, duke e çuar në 11 numrin e...

Shkon në 22 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ndau lajmin e mirë se një tjetër infermiere është shëruar nga koronavirusi në orët e fundit, duke e çuar...

Mes të infektuarve ka edhe gra shtatzëna, ja si është gjendja...

Mes rasteve të të infektuarve në Shqipëri ka pasur edhe gra shtatzëna. Lidhur me gjendjen e tyre. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjendja e tyre...

Meta nga Lezha: Mbështetje për stafin mjekësor, situata nën kontroll

Presidenti Ilir Meta, nga Lezha ku ka takuar prefektin Gjok Jaku, ka vlerësuar masat e marra nga qeveria për të përballuar dhe parandaluar përhapjen...

“Mos turpëroni bluzën e bardhë!”, Rama sqaron shpërblimin për mjekët dhe...

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se për kë do shkojë shpërblimi që u është adresuar mjekësve të cilët po përballen me pacientët e infektuar...

383 numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri: Ulet ndjeshëm...

Ka shkuar në 383 numri i të infektuarve në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije në 24 orët e fundit janë testuar...

Koronavirusi në Shqipëri, shërohen 15 persona në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar në mesnatë se 15 persona janë shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi, duke e çuar...