20/06/2024
Tags Mike Pompeo

Tag: Mike Pompeo

Pompeo: Irani një rrezik për botën, nuk raporton të gjitha rastet...

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo lëshoi një deklaratë sot mbi Liderin Suprem të Iranit Ali Khamenei dhe trajtimin e regjimit iranian për shpërthimin e...

Zbardhet takimi i kryeministrit Rama me sekretarin amerikan Pompeo

Departamenti Amerikan i Shtetit jep detaje nga takimi që sekretari Mike Pompeo zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në njoftim për shtyp të DASH...

Si e bindi Pompeo-Trump të ekzekutonte gjeneralin Soleimani dhe realizimi i...

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo ishte një forcë lëvizëse prapa vendimit të Presidentit Donald Trump për të vrarë gjeneralin e lartë iranian,...

Pompeo: Në krah të miqve tanë shqiptarë, lutjet tona shkojnë për...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka uruar sot Ditën e Pavarësisë për shqiptarët si dhe ka përcjellë ngushëllimet më të thella për ata...

30-vjetori i rënies së Murit të Berlinit, Pompeo paralajmëron Rusinë dhe...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo bëri sot një paralajmërim kundër Rusisë, që sipas tij ”po pushton fqinjët dhe po vret kundërshtarët e saj...

Pse Sekretari i Shtetit Pompeo nuk do vijë në Shqipëri? DASH...

Sekretari amerikan i Shtetit, Michael R. Pompeo do të vizitojë javën e ardhshme Italinë, Vatikanit, Malin e Zi, Maqedoninë e Veriut dhe Greqinë. Në turneun...