19/05/2024
Tags Sali berisha

Tag: sali berisha

Berisha: Të hiqet dorë nga skenarët. Rama mos të destabilizojë vendin

Sali Berisha, pas referendumit me rezultat plebishitar që kërkoi shkarkimin e Lulzim Bashës, pranoi se Partia Demokratike “ka kaluar krizën e saj më të...

Mbledhja e Kryesisë së PD/ Basha: Në tubimin e Berishës u...

Pasditen e së shtunës ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike. Kryedemokrati Basha është shprehur ne mbledhje se ata që nuk kanë ardhur,...

Berisha: Rama të heqë dorë nga përpjekjet për t’i garantuar mbijetesën...

Ish-kryeministri Sali Berisha është shfaqur i entuziazmuar pas rezultatit të zgjedhjeve të Kuvendit të thirrur prej tij dhe “Foltores”, i cili me 4446 vota...

Shpallja “non grata”, Berisha: Zyrtarët e DASH të rishqyrtojnë vendimin e...

Ish-kryeministri Sali Berisha foli në kuvendin kombëtar të PD edhe për vendimin e DASH për shpalljen e tij “non grata”. Berisha u shpreh se...

Berisha mbërrin në stadium, pritet me ovacione: Basha është një i...

Pas mbushjes së stadiumit “Air Albania” nga delegatët e PD dhe simpatizantë të partisë, Sali Berisha është ngjitur në tribunën kryesore, përmes ovacioneve dhe...

Zgjidhet komisioni që do të drejtojë punimet e Kuvendit Kombëtar të...

Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike ka zgjedhur anëtarët e komisionit që do të drejtojnë punimet e kuvendit. Ishte kreu i Këshillit Kombëtar i PD, Edi...

Shpallja e Berishës “non grata”, Yuri Kim: Shqipëria po ndryshon

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, tha këtë të premte se dy ditët e fundit kemi parë zhvillime domethënëse duke iu referuar vendimit për...

Berisha paralajmëroi padi ndaj Blinken, reagon DASH: Nuk jemi në dijeni

Pas deklaratës së ish-Kryeministrit Sali Berisha për padi ndaj sekretarit Antony Blinken ka ardhur edhe reagimi i Departamentit Amerikan të Shtetit. Një zëdhënës i...

Gazetarja e Zërit të Amerikës: Pse padia e Berishës për Blinken...

Gazetarja e Zërit të Amerikës, Kejda Kostreci tha për gazetaren Ilva Tare se nga procedura e ndjekur për shpallja non grata e ish-kryeministrit Berisha...

A është Soros pas shpalljes non grata nga SHBA? Si përgjigjet...

I pyetur se a qëndron George Soros pas vendimit të Departamentit Amerikan të Shtetit për shpalljen non grata, ish-kryeministri Sali Berisha u përgjigj se...