14/04/2024
Tags Ursula von der Leyen

Tag: Ursula von der Leyen

Çelja e negociatave, Von der Leyen: Shpresoj që liderët e BE...

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, përshëndeti vendimin e ministrave për Europën të vendeve anëtare të Bashkimit Europian për të nisur bisedimet...

Ursula von der Leyen flet sërish për Shqipërinë: Jam akoma e...

Pasi u shpreh e emocionuar sapo u dha shuma e mbledhur në Konferencën e Donatorëve, prej 1.15 miliardë euro, Presidentja e Komisionit Europian, Ursula...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, në 5 prioritetet e Presidentes së...

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka bërë publike pesë prioritetet kryesore të unionit deri në vitin 2024. Në prioritetin kur flet për...

ANALIZA/ Shqipëria mes Brukselit dhe Parisit

Ditën kur Ursula von der Leyen, Josep Borell e Oliver Varhelyi i dërguan njëzëri mesazh Ballkanit Perëndimor se e ardhmja perëndimore e Ballkanit nuk...

Juncker dorëzon detyrën, Ursula Von der Leyen merr nesër zyrtarisht drejtimin...

Ish-kryeministri i Luksemburgut, Jean-Claude Juncker do të tërhiqet nesër si President i Komisionit Europian, pas pesë vjetësh në krye të ekzekutivit të BE-së. Presidenca...

Von der Leyen: Bota nuk pret Europën

Intervistë ekskluzive e Deutsche Welles me kryetaren e re të Komisionit, ish-ministren gjermane, Ursula von der Leyen, mbi rolin e BE-së në botë dhe...

Von der Leyen: Nacionalistët s’na shkatërrojnë dot, Ballkani Perëndimor, i yni!

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të mërkurën se nacionalistët dhe populistët nuk do të shkatërrojnë mënyrën evropiane të...

PORTRET / Ursula, gruaja e parë në krye të KE-së

Nga Francesco Bongarrà/Ansa Ursula von der Leyen është e pasionuar në ëndrrën e një Europe federale dhe besnike e Angela Merkelit, e cila e...