Extra Australia, Hollivudi i ri: Ç’kërkon të bëjë Russell Crowe në bregdetin lindor...

Australia, Hollivudi i ri: Ç’kërkon të bëjë Russell Crowe në bregdetin lindor të Australisë?

Fituesi i Çmimit Oskar tha se studioja do të ndërtohet në Coffs Harbour në jug të Brisbane, në vendin e një ish-vendpushimi.

Pacific Bay Resort Studios “do të presë filma të mëdhenj ndërkombëtarë dhe prodhime vendore”, tha Crowe për televizionin ABC.

Australia u bë një destinacion popullor i filmit gjatë pandemisë falë niveleve relativisht të ulëta të infeksionit.

Dhe shteti ka inkurajuar kineastët që të vijnë në brigjet e tij me diell duke u dhënë atyre miliona dollarë stimuj.

Marvel Studios dhe hiti i tyre Thor: Love and Thunder, MGM’s Thirteen Lives dhe Blacklight me protagonist Liam Neeson do të përfitojnë nga kjo.

Julia Roberts dhe George Clooney po filmojnë gjithashtu “Biletën për Parajsë” në Australinë Veriore këtë vit dhe vazhdimi i Mad Max Furios është planifikuar të xhirohet në Sidnej 2022.