22/05/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

70481 POSTS 0 Komente

Dështimi i filozofisë së Sorosit në Shqipëri!

Nga Blendi Fevziu/ Në Dhjetor 1991, kur Xhorxh Soros vendosi të ngrejë fondacionin e tij në Tiranë, Shqipëria ishte vendi i fundit i Lindjes...

Ideja e çmendur, Interi piketon Max Allegrin si trajner

Edhe tre muaj tek Interi…?! Humbja ndaj Romës ushqen hijet mbi të ardhmen e Stefano Piolit, nëse është i aftë për të ringjallur zikaltrit. Tani...

10 histori të pabesueshme WhatsApp-i

Nga peshkopi që i dërgoi gabimisht foto të organeve gjenitale bashkëshortit të një anëtareje të kishës te bashkëshorti që dërgoi në polici gruan e...

Historia e mbretit të kokainës: 50 fakte interesante për Pablo Eskobar

Pablo Emilio Eskobar Gaviria ishte mbreti i kokainës dhe lideri i një prej organizatave kriminale më të fuqishme në botë. Gjatë zgjerimit të pushtetit të...

Blushi: Pse nuk i bashkohem çadrës së Sali Berishës

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, në një konferencë për mediat foli për rëndësinë e procesit elektronik të votimeve në mënyrë që ato të jenë...

Basha, fushatë nga çadra: S’do ketë pension nën 25 mijë lekë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar sot se ka pasur biseda me politikanë të rëndësishme në Bruksel lidhur me protestën 10 ditore...

Pronat/ Rama, biznesit: Të çohet njëri e të thotë e fitova...

Kryeministri Edi Rama solli shembuj konkretë sot mbi çështjet e gjykuara keq nga gjykatat shqiptare. I ndalur konkretisht tek çështja e pronave, Rama lexoi e...

Këngëtarja shqiptare: Gjoksin e kam të bukur, e nxjerr sa herë...

Javën e kaluar ajo u kritikua për zbulimin më shumë seç duhet të gjoksit në spektaklin YFSF me një fustan të kuq me dekolte. Dhe...

10 teori mahnitëse për Popujt e Lashtë të Detit: A ishin...

Nga Benjamin Welton Mes vitit 1276 dhe vitit 1178, një konfederatë piratësh e njohur kolektivisht si Popujt e Deteve terrorizonin qytetet bregdetare dhe qytetërimet e...

Kur Londra “sundonte” botën

Në vitet 1780, Londra e kishte zëvendësuar Amsterdamin si qendër financiare e sistemit evropian të globalizuar të shteteve – dhe Mbretëria e Bashkuar u...