16/09/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

3783 POSTS 0 Komente

Puna nga shtëpia: të mirat dhe të këqijat e ‘smart working’

Për të marrë përfitimet më të mira nga performanca në distancë janë të nevojshme organizimi, disiplina dhe qartësia. Puna nga shtëpia na shmang nga përballja...

“Video më e dobishme e të gjitha kohërave!”

Konsulenti republikan amerikan Frank Luntz i ka ardhur në ndihmë të gjithë drejtuesve të automjeteve në vështirësi parkimi. Ai ka publikuar në llogarinë e tij...

Rekord i vendosur para 70 vitesh, Lukaku mund ta arrijë nesër

Romelu Lukaku ishte blerja më e bujshme e Interit gjatë merkatos së verës dhe starti i aventurës së tij me zikaltrit ishte perfekt, duke...

Kryemadhi: Shpresoj që data 18 të jetë një dritë jeshile për...

“Sa më shumë të zgjaten negociatat, aq më shumë do të rriten edhe distancimi, vuajtjet, mjerimi, varfëria e shqiptarëve’, kështu ka kryetarja e LSI,...

QSUT nuk ka mjekim për hepatitin B, pacientët e blejnë 150...

Prej disa kohësh në Qendrën Spitalore Universitare ” Nënë Tereza” mungon ilaçi për hepatitin B i cili rimbursohet nga shteti. Spitali u kërkon pacientëve të...

Njëzet muaj burg për nxitje terrorizmi dhe kërcënim të kryeministrit të...

Një gjykatë në Prishtinë e dënoi një shtetas të Kosovës me gjithsej 20 muaj heqje lirie nën akuzat për nxitje të veprave terroriste dhe...

Dikur ortakë në biznesin e përbashkët, Stefi Prifti zbulon “zënkën” me...

Vëllezërit Prifti dhe këngëtarja e njohur Aurela Gaçe, ishin dikur bashkëpronarë të një prej klubeve më të mëdha të natës, e pikërisht pas mbylljes...

Zv.ministrja e Brendshme: Do forcohet roli i Këshillit të Qarkut

Pas konstituimit të këshillave bashkiakë të dala nga zgjedhjet e 30 qershorit janë zhvilluar zgjedhjet edhe në Këshillat e Qarqeve, si niveli dytë i...

Arrestohet drejtori fallco i tatimeve në Tiranë

“Jam drejtori i Tatimeve” dhe më pas një shkelje syri. Kush është ai biznesmen që nuk do dëshironte të kishte befas si klient drejtorin...

Cakaj: Gjermania mbështetëse e Shqipërisë për një vendim pozitiv

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka njoftuar përmes një statusi në Twitter se Shqipëria gëzon mbështetjen e Gjermanisë për një vendim pozitiv...