16/09/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

3783 POSTS 0 Komente

Në zgjedhjet e 6 tetorit votohet vetëm me dokumente të Kosovës

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka hedhur poshtë kërkesën e parashtruar nga Lista Serbe, me të cilën kundërshtohej udhëzimi i lëshuar nga Komisioni...

Presidenti i KE vjen të martën në Tiranë, Tusk takime me...

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk do të vizitojë Tiranën javën e ardhshme. Mësohet se Tusk do të mbërrijë në kryeqytet në datën 17...

Meta dekoron me titullin “kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” shoqatën “Bashkësia...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në Simpoziumin Shkencor: “110 vjet Kongresi i Dibrës – Ngjarje historike për kombin shqiptar”, që u...

Bakojanis: Të rikthehet pakti që bëmë me Berishën

Dora Bakojanis, deputetja greke, njëherësh motra e kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka kërkuar të rikthehet marrëveshja detare e bërë mes dy vendeve fqinje...

Merkel, thirrje për investime në automjetet elektrike

Kancelarja gjermane Angela Merkel, në hapje të Panairit Ndërkombëtar të Frankfurtit të enjten, u bëri thirrje prodhuesve të makinave të investojnë më shumë në...

Vuçiç: Nuk është e thjeshtë që Çekia të tërheqë njohjen e...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha se nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat...

Informacionet e Metës për djegien e Kuvendit, deputetët kërkojnë dëshminë e...

Deklaratat e presidenti Meta se në protestën e opozitës të datës 8 qershor kishte një skenar për djegie të Kuvendit janë kthyer në diskutime...

Gjykata: Nëse vdes duke bërë seks gjatë një udhëtimi pune, sipas...

Nëse jeni duke bërë seks gjatë një udhëtimi pune dhe pësoni një arrest kardiak, tani e tutje kjo do të konsiderohet si ‘aksident në...

Skandal me vajin e ullirit, produkt i falsifikuar që rezulton 90%...

Siguria ushqimore është një nga problemet që ende nuk ka gjetur zgjidhje në vendin tonë. Emisioni investigativ “Stop” në Tv Klan ka zbuluar një...

Mesi e pranon: Dëshiroj që Neymar të rikthehet te Barcelona

Lionel Mesi pranon se do ishte diçka shumë e mirë nëse Neymar do të kthehej në “Camp Nou”, siç u përfol gjatë verës, por...