Politika Basha në gjumë në avion, Braçe: Njerëz të pashpirt…

Basha në gjumë në avion, Braçe: Njerëz të pashpirt…

Teksa në rrugët e kryeqytetit protestuesit kanë bllokuar disa rrugë, ajo që vihet re është mungesa e kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Kreu i Partisë Demokratike ka qenë mbrëmjen e së mërkurës në Bruksel, ku zhvilloi takime me pasuesen e Merkelit dhe David McAllister.

Ndërkohë një foto e publikuar nga mediat online tregon kreun e PD teksa e ka zënë gjumi në avion.

Kwtw rast e ka ironizuar edhe numri dy i qeverisë Erion Braçe.

“Njerez te poshter, te pashpirt; #GJUMITERRIT! Boll bete sikur nuk flini asnjehere ne krevat! Dhe mos beni si te zhgenjyer nga Revolucioni! Revolucioni vazhdon!”, shkruan Braçe.