Kryesore Data e re e zgjedhjeve, Rama reagon ashpër kundër Metës

Data e re e zgjedhjeve, Rama reagon ashpër kundër Metës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pasi Presidenti Ilir Meta caktoi 13 tetorin si datë të re për zgjedhjet vendore.

Rama thotë se mazhoranca njeh vetëm 30 qershorin si datë zgjedhjesh.

Edi Rama:A ju thashë prisni çmendurinë e dytë? Tani thjesht mëshirojeni. Data e nxjerrë nga filxhani i revolucionit imagjinar është një NULLUM ABSOLUTUM dhe QUOD NULLUM EST NULLUM PRODUCIT EFFECTUM. 30 QERSHORI ESHTE E VETMJA DATE ZGJEDHJESH”.