Horoskopi Horoskopi, e diel 21 nëntor 2021

Horoskopi, e diel 21 nëntor 2021

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, ka të ngjarë që ju të jeni të prirur ta vendosni marrëdhënien tuaj në fokus. Nëse nuk tregoheni të kujdesshëm, rrezikoni ta ngacmoni paksa shumë partnerin, duke e provokuar deri në zënkë. Nuk është e sigurt që mes jush ka mungesë dashurie, por në këto ditë mund të keni probleme që janë shfaqur diku tjetër. Bëni një përpjekje për të menaxhuar më mirë reagimet tuaja emocionale.

Demi

Duhet të filloni të bëni një plan të mirë për të ardhmen. Urani në shenjë prej një viti ju nxit të ndryshoni diçka në punën tuaj. Javët e fundit tashmë do të ketë ndodhur të keni punuar me kolegë të rinj ose të keni ndryshuar rol, punë. Tani duhet të përpiqeni të kapërceni një mosbesim normal ndaj këtyre risive. Për fat të mirë, dashuria do të jetë shumë premtuese, një strehë e shkëlqyer në kohë vështirësish.

Binjakët

Hëna në shenjë do t’ju japë gjallëri dhe ndoshta edhe disa emocione të bukura në dashuri. Sidoqoftë, mbani mend se puna dhe paratë janë gjithashtu të rëndësishme. Kushdo që ka biznesin e vet dhe po përpiqet të shesë apo të blejë diçka këto ditë, do të ketë një pikë kthese deri në 15 dhjetor. Lajme në horizont.

Gaforrja

Do të keni shqetësime të thella në dashuri. Ju jeni duke përjetuar vështirësi të pakapërcyeshme tani. Ndoshta jeni të dashuruar me dikë që nuk ju përgjigjet ose po vazhdoni një lidhje në distancë pa dëshirë. Kujdesi maksimal do të kërkohet, veçanërisht për çiftet në krizë prej disa kohësh.

Luani

Kur përballeni me një sfidë, gjithmonë arrini ta kapërceni atë me guxim dhe forcë të madhe. Ditët e fundit ju është dashur të përballeni me shumë pengesa dhe nuk ka qenë e lehtë, por pavarësisht lodhjes, gjithmonë dini të ecni përpara dhe të mos ndaleni. Në dashuri duhet të përpiqeni të mos kujdeseni, por të dëgjoni më shumë partnerin. Ju nuk mund të vendosni gjithmonë vetë.

Virgjëresha

Do të ndiheni ende pak të lodhur, por nga e hëna do të mund të rikuperoni. Ju lini pas një javë shumë të frytshme, por po aq të lodhshme. Gjithçka që po bëni tani do të jetë e rëndësishme në të ardhmen. Megjithatë, herë pas here, edhe ju keni disa dështime, si gjithë të tjerët! Pushoni pak.

Peshorja

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të duhet të përfitoni nga Hëna në një aspekt të favorshëm për të tentuar të lini pas të shkuarën dhe ata që ju kanë lënduar. Java filloi shumë keq! Edhe kur keni një mijë arsye, e gjeni veten duke debatuar me njerëz armiqësorë dhe kritikë. Në projektet e reja të punës ka gjithmonë shumë detaje për të rregulluar. Për fat të mirë gjërat fillojnë të përmirësohen në dashuri.

Akrepi

Do të keni sigurinë se shumë shpejt disa gjëra do të ndryshojnë rrënjësisht. Megjithatë, kur përballeni me një transformim të rëndësishëm, vjen edhe një krizë e vogël, sepse duhet të lini diçka për të bërë një të re. Lërini frikën tuaj, por sigurohuni që nëse dëshironi të realizoni një projekt të madh, do të jeni nën presion në muajt e ardhshëm. Herë pas here duhet të hiqni spinën dhe të karikoni bateritë pranë atyre që doni.

Shigjetari

Mund të ndiheni ende pak të lodhur nga ajo që ndodhi një ditë më parë. Dhe në orët e ardhshme nuk do të jetë ndryshe! Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mbajtur nën kontroll nervozizmin tuaj. Provoni të lini gjërat të kalojnë. Edhe ata që nuk ndihen mirë, mund të fillojnë të rikuperojnë energjinë dhe forcën që nga e hëna.

Bricjapi

Do të keni një stabilitet të këndshëm. Mbi të gjitha do të keni pesë muaj të mrekullueshëm përpara, falë Venusit në shenjë. Tani e tutje mund të bëni edhe një kërkesë, të synoni një promovim. Gjëja e rëndësishme, megjithatë, është që tani po bëni atë që jeni vërtet të pasionuar dhe keni filluar të jetoni në një mënyrë më paqësore. Vazhdoni kështu!

Ujori

Do t’ju duhet t’i jepni më shumë hapësirë ​​dashurisë. Tani për tani ju mund të gëzoni një marrëdhënie të bukur, një miqësi të thellë, një marrëdhënie paqësore pa kufij apo xhelozi morbide, por me mbështetjen e vetme të besimit reciprok. Aty ku ky besim dështon, mund të shfaqen probleme. Kujdes nga marrëdhëniet me Demin dhe Luanin.

Peshqit

Do të jetë një ditë mjaft delikate, sepse ndryshqet e vjetra që nuk janë kapërcyer ende mund të rishfaqen. Ju duhet të përpiqeni të ecni përpara dhe të shikoni përpara me më shumë optimizëm dhe pozitivitet. Orët e ardhshme do t’ju ndihmojnë gjithashtu të rikuperoni fizikisht.