Horoskopi Horoskopi, e diel 30 qershor 2019

Horoskopi, e diel 30 qershor 2019

Dashi
Ju ndiheni shumë të gjallë sot, dhe jeni të lumtur për të marrë drejtimin. Duket sikur porta e nisjes sapo është hapur dhe po udhëhiqni turmën. E vetmja gjë që mund t’ju dëshpërojë është mendja juaj racionale që ju kujton se është e rëndësishme të ndaloni. Shikoni përreth dhe reflektoni mbi atë që po ndodh rreth jush. Përfshini të dyja energjitë në ditët tuaja.

Demi
Sot jeni shumë të ndjeshëm. Ju mund të dëshironi të shpëtoni çdo kafshë të lënduar që shihni në rrugë. Kombinojeni këtë edukim, instinkt dashurie me një makinë luftëtari që do të marrë përgjegjësinë dhe të udhëheqë luftën. Dërgoni instinktet tuaja të dashura, të brendshme që të bëjnë mirë për botën.

Binjakët
Disa njerëz mund t’ju “përkëdhelin” në drejtim të gabuar. Sot ka një energji të zjarrtë në ajër që nxit dëshirën për të qenë “i pari”. E gjitha kjo mund të jetë në konflikt të drejtpërdrejtë me natyrën tuaj paqësore, diplomatike. Gjithashtu, njerëzit mund të jenë pak më të ndjeshëm se zakonisht. Do të jetë më e vështirë për të përtypur mospërfilljet ose fyerjet që ju drejtohen. Duket se keni “përzënë” punën nga vetja.

Gaforrja
Bazohuni tek ajo çfarë ju thotë mendja. Me shumë gjasa, truri juaj racional e di rrugën e duhur. Gjendja juaj emocionale mund të dijë veprimin e rradhës, por është mirë t’ia lini në dorë trurit që të merret me drejtimin. Mos u shqetësoni për asgjë. Gjithashtu, gjendja shpirtërore mund të ngrejë debate të nxehta mbi atë që është dhe nuk është e drejtë. Bëhuni pjesë e zgjidhjes, jo e problemit.

Luani
Sot do keni më shumë energji se ditët e tjera. Ju duket sikur po nisni një fillim të ri. Natyra e ndjeshme është ajo që do t’ju ndihmojë të jeni fitimtarë në këtë ditë. Mbani mendjen tuaj të përqendruar ndërsa ju ndjekin aktivitetet e drejtuara nga jashtë.

Virgjëresha
Njerëzit dhe situatat ju rrethojnë sot. Mund të duket sikur ka mosmarrëveshje rreth jush. Ju mund ose nuk mund të keni parashikuar pengesat, por ato janë të pashmangshme. Çelësi i suksesit është të arrini ekuilibrin e duhur midis aktiviteteve të brendshme dhe të jashtme. Mos i drejtoni të gjitha zhgënjimet tuaja te të tjerët.

Peshorja
Jini nismëtar në botën tuaj sot. Shkoni në një aventurë me një frymë kurajoze. Ju do të shprehni emocionet tuaja. Instinkti juaj është gati për një sfidë të re. Nëse diçka ju ngadalëson sot, do të jetë mendimi juaj racional. Mekanizmi juaj i vetë-mbrojtjes mund të fillojë vetëm kur gjërat kanë emocion.

Akrepi
Mendja juaj është çuditërisht e qartë sot, dhe mendimi juaj përshtatet në përputhje me atë që egoja juaj ka vendosur të përmbushë. Çelësi për ju është që të lejoni emocionet tuaja të flasin. Shkoni pas asaj që dëshironi. Ndërsa keni kaluar dy ditët e fundit në meditim, ditët e ardhshme duhet të jenë më të orientuara në veprim.

Shigjetari
Gjendja jote do të jetë e mirë, dhe ju keni një vetëbesim të lartë që do ju ndihmojë në çdo proces. Ndërsa dy ditët e fundit mund të jeni ndjerë dembelë, sot ju jeni gati për të ndërmarrë veprime. Dikush sapo ka ndezur dritën e pilotit dhe ju jeni gati të niseni.

Bricjapi
Truri juaj mund të jetë në njërën anë të gardhit sot ndërsa emocionet tuaja janë në anën tjetër. Sfida do të jetë bilanci midis tyre. Mendja juaj po lëviz drejt një qasjeje më të ndjeshme dhe më të hapur, ndërsa zemra juaj është më e prirur drejt sulmit. Për fat të keq, këto dy energji zakonisht nuk punojnë bashkë. Detyra jote është gjetja e një ekuilibri të shëndetshëm.

Ujori
Sot mund t’ju kërkohet që të bëni disa gjëra njëherësh, diçka që natyrisht ju pëlqen. Ekziston një nevojë e fortë për ti bërë të gjitha punët, ndërkohë që mund të ndjeni edhe një tërheqje të fortë që ju kërkon të ndaleni dhe të reflektoni. Të dyja janë emocione të vlefshme.

Peshqit
Ju do të keni instinktin e luftëtarit sot, gjë që do ju kujtojë ëndrrat tuaja. Pjesa e ndërlikuar është se si do të planifikoni sulmin tuaj në mënyrë që të ketë një ekuilibër të barabartë për të dhënë dhe për të marrë. Energjitë mbizotëruese të sotshme mund të të kapin në një situatë të vështirë. Ndonjëherë një argument nga ana e jashtme është mënyra e vetme për të nxitur pengesën.