Horoskopi Horoskopi, e hënë 8 shkurt 2021

Horoskopi, e hënë 8 shkurt 2021

Dashi

Java juaj do të fillojë me një Hënë në aspekt të kundërt. Gjatë ditës, ju mund të përjetoni disa momente të lodhjes ose pesimizmit. Mos u dekurajoni! Priten ditë premtuese. Nga tani e tutje do të keni një marsh shtesë në krahasim me të kaluarën.

Demi

Do të jeni mjaft dyshues. Ju mund të përjetoni ndonjë vonesë ose ngadalësim në punë në dy javët e ardhshme. Mund të duhet të merrni një projekt dhe ta redaktoni. Nga ana tjetër, të hënën dhe të martën, marrëdhëniet me të tjerët do të përmirësohen! Në dashuri, një kujdes i veçantë do të jetë i nevojshëm, veçanërisht nëse duhet të vini në dyshim marrëdhënien.

Binjakët

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të fillojë një periudhë me forcë të madhe. Të mërkurën dhe të enjten, në veçanti, diçka shumë e bukur mund të ndodhë! Në çdo rast, brenda pak javësh të gjithë Binjakët do të jenë në gjendje të lehtësojnë veten nga një barrë që i mundon prej disa kohësh. Shpengimi juaj po vjen!

Gaforrja

Do të duhet të përballeni me një Hënë në kundërshtim që mund të provokojë mendime të reja. Kini kujdes, sepse në orët e ardhshme mund të përjetoni ndonjë shqetësim të vogël! Përveç kësaj, java do të jetë interesante dhe deri në fund të muajit dikush do të jetë në gjendje të arrijë një ndjesi të rëndësishme. Nëse dashuria ka filluar të ngrihet përsëri, pak nga pak, puna do të vazhdojë të jetë burim tensioni.

Luani

Do të jetë një ditë tjetër e lodhshme. Prej ditësh jeni përballur me shumë kundërshtime planetare. Qielli ka të ngjarë t’ju ftojë të mbyllni situata të caktuara jo të shëndetshme. Eshtë një moment zgjimi, i rëndë por edhe thelbësor. Në ditët në vijim ju përsëri mund të ndiheni të akuzuar nga dikush!

Virgjëresha

Mund të jetë një ditë e re që do të përfundojë paksa në rënie. Fakti është se për ditë me radhë jeni duke u përpjekur të analizoni marrëdhënien tuaj në çift, në mënyrë racionale jeni duke kërkuar arsyen për diçka që duhet kuptuar me zemër dhe jo me arsye. Të bërit e kësaj përfshin një humbje të energjisë që përfundon duke e ndjerë në punë. Periudhë fitimprurëse për projekte të reja!

Peshorja

Do të fillojë një periudhë shumë e rëndësishme. Tani e tutje ju mund të keni një ide të veçantë, mbase do të merrni një telefonatë, një ofertë të pamohueshme. Ju jeni gati të provoni kthesën tuaj të shkëlqyer, pas dy vjetësh jo të mirë. Shkurti do të jetë një muaj i sqarimeve. Nëse keni një debat me dikë, do të jetë ende një moment konstruktiv dhe do t’ju bëjë të ndiheni më mirë! Mos harroni se tani ju keni marrë përsipër frenat e jetës tuaj dhe nuk keni pse t’i nënshtroheni vullnetit të të tjerëve.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java juaj do të fillojë në një mënyrë interesante. Fatkeqësisht, megjithatë, ju do të vazhdoni të keni shumë planetë kundërshtarë. Për këtë arsye problemet që do të përjetoni do të peshojnë më shumë sesa është e nevojshme. Për shumë ditë keni tërhequr dyshime si në punë ashtu edhe në dashuri. Tani e tutje duhet të ndaleni dhe të mos rrezikoni lëvizje të reja. Do të dëshironi ta kaloni këtë periudhë mjaft të mërzitshme dhe do të shihni që nga Marsi do të keni mundësinë të riktheheni në rrugën e duhur.

Shigjetari

Do të duhet të punoni shumë për të gjetur më shumë entuziazëm, për të shijuar emocionet dhe për të mos lënë të ndikoheni nga e kaluara. Shmangni përqendrimin në detaje të panevojshme dhe përpiquni të tërhiqeni nga ndjenjat më spontanisht. Tani e tutje do të duhet të rikuperoni pak dinamizëm, madje edhe në dashuri, sepse tani do të jetë vërtet e mundur!

Bricjapi

Hëna në shenjën tuaj mund t’ju çojë të bëheni hiperkritikë, me të tjerët, por edhe me veten. Kush e di sa Bricjapë po mbyten prej kritikave! Ata që mendojnë se nuk kanë bërë gabime do të binden se janë tradhtuar nga dikush tjetër. Për fat të mirë, tani do të jeni në gjendje të shpallni mendimet tuaja.

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të mbingarkoheni nga stimuj. Renditja e planetëve po ju jep një ngarkesë energjie që është e vështirë për t’u menaxhuar. Mbani mend, megjithatë, se do të përdoret me inteligjencë. Tani e tutje, ju duhet të përqendroheni në një qëllim të rëndësishëm dhe konkret, diçka të arritshme. Ju nuk do të duhet të hidhni hapin më shumë se këmbën. Nëse e keni të vështirë të mbani nën kontroll acarimin, jini shumë të kujdesshëm që të mos e hidhni te njerëzit përreth jush!

Peshqit

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të fillojë një periudhë e rëndësishme. Pak nga pak do të gjeni një ekuilibër më të mirë të brendshëm, më shumë qartësi sidomos në lidhje me dashurinë. Në fund të muajit, për më tepër, mund të mbështeteni në një Venus të bukur. Kjo do të jetë një ndihmë e madhe për Peshqit që po dalin nga një ndarje ose që kanë hyrë në një marrëdhënie mjaft të zjarrtë.