Horoskopi Horoskopi, e martë 1 dhjetor 2020

Horoskopi, e martë 1 dhjetor 2020

Dashi

Me fillimin e dhjetorit do të keni një ndjesi se diçka do të ndodhë. Sigurisht, jeta juaj nuk do të mund të ndryshojë nga një ditë në tjetrën, sepse problemet janë të shumta dhe kanë zgjatur për vite. Do të duhet durim. Ka nga ata që kanë pasur vështirësi dashurie dhe nga ata që kanë vështirësi ekonomike. Ende ka disa pengesa në punë, por pak nga pak do të jeni në gjendje t’i kapërceni ato dhe të arrini diçka më shumë. Do të keni dy pika të rëndësishme kthese: në mes të dhjetorit dhe rreth datës 11 shkurt. Deri atëherë, përqendrohuni në projekte të reja. Ju mund të riktheheni në lojë edhe në dashuri.

Demi

Ju po keni probleme në dashuri këto ditë. Edhe ata që nuk kanë një krizë në çift ende mendojnë se partneri ka humbur një pjesë të pasionit, përfshirjen. Në përgjithësi ju jeni një person që reagon ndaj vështirësive emocionale, duke u bërë shumë xheloz dhe posesiv. Nëse në këtë periudhë ndiheni të padashur, nëse ndjeni një ftohtësi të caktuar nga ana e tjetrit, do të prireni të bëheni të pasigurt dhe shtypës. Fatkeqësisht, muajt e parë të vitit të ardhshëm do të kenë një fillim të keq për shumë çifte. Për fat të mirë, 2021 do të mbyllet me disa surpriza të këndshme.

Binjakët

Një fazë më inovative do të fillojë bashkë me ditën e parë të dhjetorit. Gjatë kësaj kohe duhet të përqendroheni në projekte të reja dhe të mbyllni gjithçka që nuk ju intereson më. Risitë, projektet eksperimentale do të jenë veçanërisht me fat. Periudha më fitimprurëse për t’i kryer ato do të jetë nga mesi i dhjetorit deri në fillim të shkurtit. Kush dëshiron të provojë diçka të re edhe në dashuri, mund të fillojë të lëvizë.

Gaforrja

Sot do të jetë një ditë interesante, plot emocione falë një Venusi të bukur. Dikush do të fillojë një histori të re, dikush tjetër do të ketë një konfirmim të rëndësishëm. Sa më shumë që kalojnë ditët, aq më shumë e kuptoni se diçka po ndryshon, se po e lehtësoni veten nga një peshë e rëndë. Kushtojini vëmendje vetëm njerëzve pak të komplikuar, atyre që ju interesojnë më shumë, sepse ata mund të sjellin disa ndërlikime.

Luani

Puna dhe paratë do të jenë në qendër të mendimeve tuaja. Ju mund të jeni në krizë të thellë tani. Kushdo që është në krye të një ekipi, të një grupi mund ta shohë atë të shembet në ditët në vijim. Shumë njerëz pranë jush po fillojnë rrugë të tjera dhe ju po përjetoni vetë ndryshimet që do të sjellë 2021. Në fakt, vitin e ardhshëm do të jetë thelbësore të favorizoni shtigje të reja, situata të reja. Do të jetë viti i transformimeve dhe braktisjeve të mëdha.

Virgjëresha

E marta do të jetë një ditë në rënie. Ju jeni shumë të lodhur, mbase edhe të trazuar. Në 24 orët e ardhshme ju duhet të bëni atë që është rreptësisht e nevojshme dhe asgjë më shumë! Dikush do të ndjejë gjithashtu një rënie të vogël fizike, të shkaktuar nga tensioni i akumuluar ditët e fundit. Kjo ndodh sepse preferoni më shumë të qëndroni të heshtur dhe të shtypni zemërimin tuaj, sesa të grindeni me të tjerët. Tani e tutje do të jetë e rëndësishme të kultivoni dashurinë ashtu si ju pëlqen, në një mënyrë private dhe intime. Ju jeni gati për të hyrë në një fazë astrologjike shumë premtuese.

Peshorja

E marta do të jetë një ditë mjaft pozitive. Sigurisht, Marsi kundër do të vazhdojë të krijojë shqetësime psikofizike, një nervozizëm të caktuar. Duhet thënë gjithashtu që keni kaluar disa muaj shumë të rëndë dhe ecja përpara nuk ka qenë aspak e lehtë! Ju shpesh e keni parë veten duke luajtur rolin e ndërmjetësit, paqebërësit ku të shmangni debatet. Tani për tani ju jeni në një udhëkryq dhe nuk dini se cilin drejtim të zgjidhni. Nga mesi i dhjetorit, gjithçka do të bëhet më e qartë.

Akrepi

Sot do të keni shumë forcë. Siç sugjeron astrologu i njohur duhet të përqendroheni në mendime dhe emocione pozitive. Në ditët në vijim duhet të përpiqeni të jeni më të qartë dhe më të vendosur në dashuri. Mundohuni të mos bini në gabim të fshiheni pas një qëndrimi polemik ose provokues me personin që ju pëlqen. Jini më të drejtpërdrejtë! Jo të gjithë e kuptojnë këtë sjellje tuajën!

Shigjetari

Do të rigjeni atë energji që ju ka munguar në fillim të vitit. Kushdo që ka një punë me kohë të pjesshme do të ketë konfirmim të shkëlqyer për këtë. Edhe nëse nuk po përjetojmë një periudhë të lehtë, madje as në një nivel pune, ju do të keni një pajisje shtesë, sepse jeni shenja e kontakteve, e marrëveshjeve. Mundohuni të shkundni shqetësimet tuaja aktuale dhe shikoni përpara! Janari dhe Shkurti do të jenë dy muaj shumë premtues: filloni të vendosni projekte të reja në funksion të këtyre muajve të ardhshëm.

Bricjapi

Ju nuk ndiheni shumë me fat këto ditë. Kjo ndodh sepse shpesh i kryeni projektet tuaja me shumë vështirësi. Ndërsa njerëzit e tjerë mund ta arrijnë me lehtësi një qëllim, ju merrni gjithnjë e më shumë kohë. Jo domosdoshmërisht, kjo është gjë e keqe! Duke vepruar kështu, përkundrazi, gradualisht bëheni më të fortë, më autonomë dhe të vetëdijshëm. Kjo është arsyeja pse 2020 ju bëri të rriteni kaq shumë, edhe nëse do të ishte një vit plot vështirësi! Kurrë më parë nuk e dinit se sa vlenit.

Ujori

Sot do të jeni shumë konfuzë dhe mbase edhe pak të lodhur. Ditët e fundit po përjetoni shumë emocione. Dy ose tre javët e ardhshme nuk janë aspak të lehta, pasi do të jeni të detyruar të zgjidhni se çfarë të ndiqni në jetën tuaj. Edhe nëse jeni më rebelët e zodiakut nuk është e lehtë të trazoni ekzistencën tuaj, madje as për ju! Sigurisht, mënyra se si e transformoni realitetin tuaj do të varet shumë nga nevojat tuaja reale, nga përgjegjësitë që keni, nëse jeni beqarë ose nëse keni një familje mbi supe. Jo të gjithë do të jenë në gjendje të bëjnë zgjedhje të çmendura ose të rrezikshme!

Peshqit

Venusi do të jetë ende i favorshëm, i vendosur për të sjellë një ndjenjë të rëndësishme në modë, por nuk do të jetë aq e lehtë për ta realizuar atë. Fakti është që ju po përjetoni një konfuzion të thellë tani. Ndoshta nuk ndiheni plotësisht të bindur për marrëdhënien në çift ose nëse kohët e fundit i keni dhënë fund një lidhje, nuk mund ta kapërceni atë. Në çdo rast, ju po jetoni në një kaos të plotë! Mos u dëshpëroni! 2021 do të sjellë lajme të shkëlqyera në jetën tuaj, veçanërisht duke filluar nga vera.