Horoskopi Horoskopi, e martë 18 shkurt 2020

Horoskopi, e martë 18 shkurt 2020

Dashi

Dita do të nisë disi e ngadaltë, por përmirësimi do të vijë gjatë pasdites. Mundohuni që të mos i turbulloni ujërat në familje. Mund të hasni në ndonjë keqkuptim apo vonesë në punë.

Demi

Ju pret një e martë mjaft pozitive në dashuri, ku do keni mundësi që të jetoni ndonjë emocion të bukur. Nëse keni njeriun e duhur në krahë, mund të bëni projekte të rëndësishme. Në punë gjërat do të përmirësohen, nëse jeni në pritje të një përgjigje, e cila pritet të jetë pozitive.

Binjakët

Dashuritë e reja janë mjaft të favorizuara, dhe në punë projektet e reja do të ecin më së miri. Do keni mundësi që të merrni hov, në sajë të një mbështetjeje të jashtme. Ndonjë mendim i errët, mund t’iu prishë qetësinë.

Gaforrja

Mundohuni që të shmangni komplikimet në dashuri. Nëse duhet të jepni përgjigje, bëni mirë që ti shtyni. Dita do të jetë disi nën ritmin e duhur në punë, pasi do të ndiheni të lodhur.

Luani

Dita do të jetë e mbushur me tension dhe nervozizëm, ku do të debatoi me dikë. Bëni kujdes sidomos me të lindurit e shenjës së bricjapit. Në punë mund të përballeni me një problem që kërkon zgjidhje, ndaj duhet ti vlerësoni më mirë situatat.

Virgjëresha

Kjo e martë do të jetë e mirë për dashurinë, ku do të keni mundësi që të bëni projekte të rëndësishme. Sa i takon punës, mundohuni që të mos iu besoni atyre që bëjnë premtime pa bazë.

Peshorja

Mundohuni që të bëni kujdes, pasi duhet kujdes në dashuri për të mos hedhur në erë një raport për shkak të një fjale më tepër, apo një momenti mërzie. Mundohuni që të jeni më të qartë dhe të sinqertë, por jo brutal. Në punë, bëni mirë që të shmangni përplasjet.

Akrepi

Hëna do ju mbrojë në dashuri, ku mund të përjetoni emocione të papritura. Edhe sa i takon punës, do të favorizoheni në marrjen e vendimeve të frytshme. Tashmë do të jeni më të fortë.

Shigjetari

Bëni mirë që të kontrolloni emocionet dhe nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive, duhet të vini rregull në jetën tuaj. Në punë mund të ketë mundësi të mira, nëse jeni profesionist të lirë.

Bricjapi

Do të përjetoni disa vështirësi në raportin në çift, pasi dashuria në këtë periudhë do të jetë e mbushur me tensione dhe debate. Në punë, do të ketë ndonjë ngadalësim.

Ujori

Do të ndjeni një dëshirë të fortë për të dashuruar dhe Hëna do të jetë mjaft e favorshme dhe të përjetoni emocione speciale. Në punë, mund të ketë kënaqësi të shumta gjatë këtyre ditëve.

Peshqit

Kjo e martë do të jetë mjaft e favorshme për dashurinë, sidomos për gjithë ata që janë vetëm dhe duan të hapin zemrën për një dashuri të re. Edhe në punë, kjo do të jetë një ditë pozitive, ku do të ketë zhvillime pas një periudhe pushimi.