Horoskopi Horoskopi, e martë për 19 shkurt 2019

Horoskopi, e martë për 19 shkurt 2019

DASHI

Një shumëllojshmëri informacionesh do të vijnë drejt teje dhe ndoshta do të lidhet me kompjuterë ose lloje të tjera të teknologjisë. Përshtatja me mënyrat e reja të bërjes së gjërave zakonisht është e lehtë për ty, por tani mund të ndihesh pak i/e tronditur nga gjërat e shpejta që po zhvillohen dhe ndryshohen. Mos prit që të bëhesh mjeshtër i çdo gjëje brenda natës. Vetëm të mësoni se çfarë ju duhet të merrni nga, dhe ju do të marr teknikat e avancuara më vonë.

DEMI

Nëse një kontratë, një marrëveshje ose ndonjë lloj tjetër dokumenti ligjor është para teje sot, mos nënshkruaj! Mund ta lexosh, ta kopjosh apo ta fshish – por nëse e lëshoni nënshkrimin tënd, mund të humbësh diçka edhe më të mirë. Marrëveshja që të ofrohet sot është e mirë, por universi mund të ketë diçka tjetër në mendje për ty. Merrni kohën tënde, rishiko këtë mundësi kur gjërat të ndihen më solide në jetën tënde.

BINJAKËT

Nëse ndihesh disi i/e kufizuar për të lëvizur, kjo është vetëm për shkak se ke lënë veten të komentohesh për gjëra apo njerëz që nuk të njohin mirë. Vetëm për shkak se dikush ka pushtet mbi një aspekt të jetës tënde nuk do të thotë se ai ose ajo ka fuqi mbi gjithë jetën tënde! Ndalo dhënien e kontrollit për njerëzit e tjerë. Ec në rrugën tënde sot dhe lëviz lirshëm. Ti nuk ke nevojë që dikush të të tregojë se çfarë të bësh.

GAFORRJA

Mbaj vëmendjen tek një mik/mikeshë që ka qenë pranë teje për një kohë të gjatë dhe tregojini realitetin pasi jeta e tij/saj ka marrë një kthesë të keqe. Nuk është detyra jote t’u tregosh njerëzve të tjerë se si të jetojnë jetën e tyre, por në këtë rast, mund të kërkohet një këshillë e vogël miqësore (e dhënë në një mënyrë jo gjyqësore, mbështetëse, sigurisht). Çuditërisht, duke dhënë këshilla mund të gjallërosh stilin e jetesës.

LUANI

Një ditë çuditërisht e rehatshme do të të japë shumë kohë për t’u bashkuar me miqtë e tu për biseda punëve tuaja. Nuk do mungojnë dhe disa thashetheme. Mund të habitesh kur të kuptosh se nuk di asgjë për një situatë disi të habitshme në rrethin tënd shoqëror! Pasqyra jote dhe mendimet e tua mbi këtë dramë që shpaloset do të jenë shumë të vlefshme. Por bëj më të mirën tënde për të mbajtur sekret këtë thashethem dhe nëse gjen ndonjë tjetër që nuk e di, mbaj gojën e mbyllur.

VIRGJËRESHA

Është emocion, jo logjikë e ftohtë, që do të të ndihmojë të zgjidhësh një mister që ke punuar. Ti mund të kalosh gjithë kohën që dëshiron duke kërkuar për një element që mungon, por është humbje kohe. Në vend të kësaj, ti duhet të ndjesh rrugën tënde përmes këtij problemi. Mundohu të tregosh ndjeshmëri me një person, motivet e të cilit nuk i kupton, do të fitosh njohuri të vlefshme. Mendo me zemër, jo me kokë.

PESHORJA

Një lajm shumë i mirë po vjen dhe duhet të gjesh një person tjetër për ta ndarë gëzimin! Nuk ka rëndësi nëse ky person e kupton plotësisht lumturinë tënde – ajo që ka rëndësi është se ky person e di se si të argëtohet. Për të festuar keni nevojë për një bashkëpunëtor/e. Mendo për mikun/mikeshën që kalon mirë; pastaj telefono atë dhe bëj plane për sonte!

AKREPI

Do të tundohesh fort për të dalë jashtë rutinës, por ky nuk mund të jetë një veprim i mirë. Ka shumë pasiguri për momentin dhe duhet ti përmbahesh rutinës, pa marrë parasysh sa e mërzitshme apo e vështirë mund të jetë. Nëse je duke menduar harruar dietën tënde, duke lënë mënjanë palestrën ose edhe vetëm të shkosh në shtëpi, ruaje idenë për një ditë tjetër. Është mirë që sot të rrish pranë dikujt që di.

SHIGJETARI

Njerëzit simpatik po hyjnë në jetën tënde me një shpejtësi të madhe dhe do të të mbajnë të zënë me të gjitha bisedat e tyre të ëmbla dhe ngjarjet emocionuese shoqërore. Kjo është një ditë shumë argëtuese, aktive për ty – është plot me shumë ide të reja dhe histori qesharake që mund t’i thoni një ditë nipërve të tu.

BRICJAPI

Durimi yt me një mik/mikeshë mund të ndalet. Jepi mikut tënd një thirrje zgjimi dhe kujtoje atë për historinë tënde dhe për disa detyrime të rëndësishme. Kjo bisedë do të të njoftojë me një ose dy fakte të reja që mund të shpjegojnë sjelljen e kohëve të fundit – por këto fakte justifikojnë atë sjellje? Mos bini pre e tregimeve të gjata.

UJORI

Kush thotë se të kundërtat tërhiqen? Jeta juaj e dashurisë po vazhdon në një fazë disi aktive dhe sot do të përjetosh një lidhje të fortë intelektuale me dikë që është po aq i tmerrshëm sa ti (të paktën sipas njerëzve të tjerë). Kjo mund të shkaktojë një romancë, por do jetë e shkurtër. Ju thjesht mund të gëzoni këtë takim të ideve.

PESHQIT

Çështjet e transportit do të të detyrojnë të jesh pak më shumë krijues se zakonisht, por kjo nuk do të jetë problem për ty. Ke nevojë për një udhëtim diku? Kjo është mundësi e përkryer për të kërkuar një favor të atij personi miqësor që po vdes për tu njohur pak më mirë me ty. Ose kjo mund të jetë shtytje që të nevojitet për të hetuar një makinë të re ose një rrugë të re për të punuar. Nisja e bisedave do të jetë shumë e lehtë sot, sepse njerëzit për të cilët interesoheni do të jenë kurioz për ty.