Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 2 tetor 2019

Horoskopi, e mërkurë 2 tetor 2019

DASHI

Do të ndiheni të fuqishëm sot, prandaj përdoreni këtë energji që të përfundoni disa projekte të rëndësishme. Do të jeni udhëheqës për çdo person që takoni, por kujdesuni të mos bëheni arrogantë. Njerëzit nuk e pëlqejnë këtë. Mos i thoni dikujt që është gabim vetëm sepse nuk është dakord me këndvështrimin tuaj.

DEMI

Ju mund të përfundoni shumë gjëra sot. Energjia do jetë aq e lartë sa mund të manipuloni të tjerët. Por kini kujdes pasi askush nuk dëshiron të marrë urdhra. Përpiquni të mos nxirrni veten superior për shkak të disa dijeve. Njerëzit do ju vlerësojnë nëse qëllimet tuaja janë të mira dhe keni komunikimin e duhur.

BINJAKËT

Merrni kontrollin e vendimeve tuaja. Njerëzit mund t’ju thonë se cilin drejtim të ndiqni dhe cila është zgjidhja më e mirë për ju, por këtë gjë nuk mund ta dijë askush përveç jush. Mos kërkoni udhëheqës në jetë, por gjeni zgjidhjen tek vetja. Ju e keni gati përgjigjen, thjesht duhet të lodhni pak trurin.

GAFORRJA

Ju do të përjetoni disa eksperienca shumë intensive sot. Shumë njerëz do e kuptojnë natyrën tuaj hetuese, prandaj do bëhen pjesë e kërkimit tuaj. Bashkëpunoni me ta dhe do e përfundoni punën para se t’ju shterojë energjia.

LUANI

Ju keni shumë energji sot, prandaj përdoreni atë në mënyrë konstruktive. Dëgjoni me kujdes çdo gjë që ju rrethon, njerëzit, muzikën, fjalët, madje dhe zogjtë. Do të gjeni kuptimet më të thella në tinguj, të cilat do të ndikojnë në të ardhmen tuaj.

VIRGJËRESHA

Sot do keni mësime të rëndësishme që duhet ti dëgjoni me kujdes. Mund të keni patur në mendje zhvillimin e njerëzve të tjerë. Edhe nëse nuk ia keni thënë atyre drejtpërdrejt, i keni menduar me veten. Sot do të kuptoni se mund të jeni ju ai/ajo që duhet të rritet. Mos i gjykoni të tjerët me shpejtësi. Jeta ka një mësim të rëndësishëm për të gjithë.

PESHORJA

Sot duket se ka një atmosferë agresive rreth jush. Gjërat mund të tensionohen pak, prandaj përgatituni për ndonjë debat. Nëse ju ishit shkaktari i rrëmujës, sigurohuni që të qetësoni situatën. Sot do të kuptoni se jeni më të ndjeshëm se sa dukeni.

AKREPI

Fuqia nuk është pjesë e zakonshme e natyrës suaj, por nëse doni të largoni dicka nga jeta, sot është dita për ta bërë. Merrni kontrollin e veprimeve tuaja dhe përgjegjësinë për pasojat që mund të vijnë më pas. Përdoreni këtë ditë për të ndërtuar besimin dhe sigurinë tuaj.

SHIGJETARI

Sot do keni fuqi të madhe në dorë, por mos e përdorni për keq. Krijoni miq, jo armiq. Përdorni fuqinë dhe aftësitë tuaja në udhëheqje për të ndihmuar tjerët, jo për ti kritikuar. Mundohuni të mos krijoni tension pasi gjërat mund të nxehen dhe situata të përfundojë në gjendje të keqe.

BRICJAPI

Zhytuni brenda në vetvete sot dhe jepini botës pak nga shpirti juaj. Kuptoni se nëse qëndroni pak më gjatë të fokusuar në një temë, mund të mësoni më shumë. Thellohuni sot në vend që të lundroni në sipërfaqe. Do të pasuroheni me dije pas zbulimit.

UJORI

Fjalët tuaja do kenë impakt të tmerrshëm sot, prandaj mendoni para se të flisni. Është e lehtë të lëndoni ndjenjat e të tjerëve nëse nuk janë të afërmit tuaj. Jini të kujdesshëm me ndonjë telefonatë dhe verifikoni çdo veprim që të tjerët të jenë të qartë. Nëse përpiqeni të kuptoni ndjenjat e njerëzve, ata do ju thonë hapur se çfarë i shqetëson.

PESHQIT

Nëse duhet të bëni një punë serioze hetuese, sot është dita e duhur. Fuqitë e përqendrimit janë më të forta se normalisht dhe ju jeni më shumë të interesuar për të mësuar se çfarë fshihet poshtë sipërfaqes. Nëse dyshoni për veprimet ose motivet e një personi, bëni mirë ta pyesni hapur dhe të siguroheni që jeni të sinqertë. Nëse e bëni këtë, do merrni përgjigje të sinqertë.