Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 28 tetor 2020

Horoskopi, e mërkurë 28 tetor 2020

Dashi

Sot do të jeni aq i fortë dhe i vendosur sa të rrezikoni të bëheni edhe kokëfortë. Dhe kjo është dobësia juaj për të cilën duhet të punoni. Ndonjëherë mendoni për diçka dhe e vini në veprim instinktivisht, pa e menduar pak. Në dashuri do të keni nevojë për durim dhe kujdes.

Demi

Do të ndiheni në konfuzionin më të madh. Kjo është normale, sepse gjithçka rreth jush po ndryshon! Do të ketë projekte më të qëndrueshme dhe konkrete për t’u bërë në lidhje me punën dhe shtëpinë. Në thelb, e gjithë jeta juaj do të duhet të riprogramohet. Jini shumë të kujdesshëm!

Binjakët

Sot do të jeni në gjendje të merrni frymë lehtësimi dhe të gjeni ekuilibrin tuaj pas dy ditësh shumë të lodhshme. Prisni, sepse nga 17 Dhjetori do të fillojë një fazë e re e jetës suaj, shumë e rëndësishme. Ju mund të përfundoni duke e kthyer tërë ekzistencën tuaj përmbys, duke përfshirë punën. Dikush madje do të duhet të dalë me një biznes të ri.

Gaforrja

Këtë të mërkurë dhe të enjten do të keni nevojë për kujdesin më të madh, sepse do të jenë 48 orë kritike, me disa shqetësime më shumë. Do të jetë e nevojshme të mendoni me shumë kujdes dhe nëse ka ende ndonjë dyshim të pazgjidhur për shtëpinë, familjen ose marrëdhëniet, ka të ngjarë të ridalë në sipërfaqe.

Luani

Të mërkurën dhe të enjten do të rigjeni forcën e madhe, një ngarkesë të mirë energjie. Dhe, për më tepër, do të ndjeni se mund të flisni drejt! Sidoqoftë, do të duhet të shmangni veprimin pa rrezikuar, sepse në vitin 2021 do të ketë shumë planetë në kundërshtim. Ka edhe nga ata që do të vijnë të duan të trazojnë jetën e tyre! Nëse e gjeni veten duke luftuar me ndonjë humbje të vogël, përpiquni ta kapërceni atë me inteligjencë dhe mendje të shëndoshë.

Virgjëresha

Këtë të mërkurë dhe të enjte Hëna nuk do të jetë më kundër: 48 orë shumë interesante përpara! Kjo periudhë është gjithashtu shumë stimuluese për ata që duan të përballen me ndonjë sfidë të re ose për ata që kërkojnë dashuri. Të lindurit në Virgjëreshë që tashmë kanë një lidhje do të jenë në gjendje ta zyrtarizojnë atë në muajt e ardhshëm.

Peshorja

Sot do të jeni mjaft të hidhëruar dhe nervozë. Ju presin dy ditë shumë të komplikuara, për shkak të kundërshtimit të Hënës, Marsit, Jupiterit dhe Saturnit. Mos u dëshpëroni, sepse duke filluar nga dhjetori, kjo pamje e rëndë astrologjike do të zgjidhet! Në ndërkohë, do të jetë e nevojshme të rindërtoni rolin tuaj, identitetin tuaj, në punë dhe në dashuri.

Akrepi

Të mërkurën dhe të enjten do të duhet të bëni gjërat e rëndësishme, sepse nga e premtja deri të dielën do të keni ditë shumë të lodhshme. Ka të ngjarë që pak lodhje të shfaqet që këtë të mërkurë në mbrëmje. Mundohuni të menaxhoni me qartësi projektet tuaja, pa u mposhtur nga kaosi.

Shigjetari

Sot do të jeni plot gjallëri, forcë dhe energji! Ndërsa të enjten, për më tepër, Venusi do të kthehet i favorshëm: pasioni do të rindizet në shumë çifte, por mbi të gjitha do të inkurajoheni të jeni më të sinqertë në dashuri. Ju nuk do të jeni më në gjendje të gënjeni veten dhe nëse po vazhdoni një marrëdhënie pa shumë bindje, mund të vendosni edhe t’i jepni fund.

Bricjapi

Sot, të enjten dhe të premten do të jeni mjaft të ashpër. Ditë konflikti nga pikëpamja emocionale priten. Ndoshta do të mërziteni me dikë ose thjesht do të jeni si në siklet. Në dashuri do të duhet të lëvizni në majë të gishtave. Për fat të mirë do të keni shërim nga e shtuna.

Ujori

Sot dhe në ditët në vijim do të jetë e nevojshme të filloni diçka të re! Jeta juaj po ndryshon plotësisht. Që ky transformim të marrë një kthesë pozitive, do të jetë e nevojshme të sqaroheni brenda vetes tuaj dhe të mos josheni nga ngjarjet në një mënyrë rastësore.

Peshqit

E mërkura do të jetë një ditë pozitive, por më e mira do të vijë gjatë fundjavës. Të shtunën dhe të dielën, në fakt, do të keni forcë dhe energji, falë Mërkurit në paraqitje të shkëlqyer. Përveç kësaj, Dielli do të jetë aty për të mbështetur punën dhe marrëdhëniet me të tjerët.