Horoskopi Horoskopi, e premte 4 dhjetor 2020

Horoskopi, e premte 4 dhjetor 2020

Dashi

Hëna do të kthehet e favorshme dhe ky është tashmë një lajm i mirë. Më e mira, megjithatë, do të vijë në 17 Dhjetor, kur Jupiteri do të fillojë një tranzit të ri. Dikush do të ketë marrë tashmë disa paralajmërime të vogla për ndryshimin e afërt. 2021 do të jetë një sfidë e madhe për ju, por dijeni se do të keni të gjitha kredencialet për ta fituar atë. Në ndërkohë, duhet të rishikoni të gjitha vështirësitë personale dhe të punës që u shfaqën në muajt e kaluar.

Demi

Këtë të premte do të ketë një tension kaq të fortë sa mund të shpërtheni. Ju do të duhet të bëni kujdesin më të madh në marrëdhëniet me të tjerët dhe të shmangni çdo formë provokimi ose polemike. Shtyni angazhime më të rënda, diskutime të rëndësishme në një ditë më të qetë.

Binjakët

Do të duhet të filloni të rikuperoni optimizmin, pozitivitetin në marrëdhëniet me të tjerët dhe mbi të gjitha në lidhje me të ardhmen tuaj. 2021 do të jetë një vit i rëndësishëm. Në mes të dhjetorit Jupiteri dhe Saturni do të bëhen të favorshëm: ky fakt do t’ju lejojë një rilindje të vërtetë. Shumë Binjakë do të jenë të gatshëm të lënë bizneset e vjetra dhe të fillojnë nga e para.

Gaforrja

Sot duhet të filloni t’i jepni rëndësi më të madhe dashurisë, marrëdhënieve më autentike. Një fundjavë e mbushur me emocione të këndshme dhe të sinqerta ju pret, një parathënie për një fund me fat të vitit. Më në fund do të ktheheni në komandën e jetës suaj, të ndjenjave tuaja dhe nuk do të keni më arsye për të vuajtur ngjarjet.

Luani

Hëna do të jetë në shenjën tuaj: një lajm i shkëlqyer! Sidoqoftë duhet thënë se ka ende shumë probleme pune. Kushdo që pret një përgjigje, një ofertë ose një detyrë të re do të duhet të përballet me ndonjë vonesë. Nga ana tjetër, ata që kanë gjetur një zgjidhje dhe kanë gjetur një punë do të kenë më shumë shpenzime sesa pritet. 2021 do të jetë një vit që do t’ju detyrojë të pastroni disa llogari. Në dashuri, duhet të përpiqeni të mos derdhni shqetësimin tuaj në marrëdhënie.

Virgjëresha

2020 ishte një vit shumë i lodhshëm, por edhe shumë i rëndësishëm dhe i frytshëm për Virgjëreshën. Dijeni që keni yje që do t’ju lejojnë të keni diçka më shumë. Ju keni një horoskop që do të favorizojë idetë dhe profesionin: përfitoni prej tij! Edhe në dashuri do të keni mundësinë të rikuperoni. Lajmet të mira nga mesi i dhjetorit.

Peshorja

Duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe formës suaj fizike. Marsi disonsonant mund të shkaktojë një shqetësim të vogël të tretjes: jini të kujdesshëm! Dikush po përjeton një moment stresi të madh, aq më tepër nëse jeni duke u përballur me një udhëkryq në punë. Jini të sigurt! Në fund të vitit gjithçka do të bëhet shumë më e lehtë dhe më e qartë!

Akrepi

E premtja do të jetë një ditë mjaft nervoze. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, midis të premtes dhe të shtunës, sepse do të rrezikoni të humbni durimin! Bëni shumë kujdes në marrëdhëniet me të tjerët, në ato situata që janë më të lodhshme për t’u menaxhuar. Ju duhet më shumë dashuri! Edhe nëse dëshironi thellësisht dikë pranë jush, nuk duhet të insistoni të rrini me njerëz që nuk e meritojnë.

Shigjetari

Hëna do të jetë në një aspekt të favorshëm: më në fund jeni gati të përjetoni emocione të forta. Pak nga pak po e kuptoni se do të jetë e mundur të filloni përsëri, do të jeni në gjendje të merrni përsipër ato projekte që kanë shkuar përpara në përshtatje. Mundësitë nuk do të mungojnë, por disa vështirësi të vogla personale do të duhet të kapërcehen. Marrëdhënie të shkëlqyera me Ujorin, Luanin dhe Dashin!

Bricjapi

Jeni veçanërisht të zhytur në mendime këto ditë. Kur keni shumë shqetësime, ju prireni të izoloheni, por përsëri qëndroni proaktivë. Në javët e ardhshme do të jeni në gjendje të mbyllni të gjitha ato situata që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë. Në mes të dhjetorit Saturni do të largohet nga qielli juaj, por mos u shqetësoni! Do të jetë një lëshim i vogël. Tani për tani është thelbësore të pastroni mendjen dhe të përqendroheni në atë që dëshironi me të vërtetë.

Ujori

Sot dhe gjatë fundjavës, nervozizmi do të rritet. Ju do të duhet të shtrëngoni dhëmbët. 2021 do të jetë një vit i karakterizuar nga zgjedhje të mëdha dhe emocione të forta. Edhe nëse diçka nuk është në rregull tani, edhe nëse kufizimet e shumta ju shkaktojnë shqetësime, përpiquni të mendoni më shumë për të ardhmen dhe ta bëni me optimizëm më të madh!

Peshqit

Do të jeni akoma shumë të hutuar dhe të trazuar. Afërdita do të jetë në një aspekt të favorshëm, por Mërkuri disonant mund t’ju ​​krijojë dyshime në dashuri, ca dyshime më shumë. Nëse keni qenë të lidhur me dikë për një kohë të gjatë, kjo pasiguri mund t’ju shkaktojë edhe më shumë vështirësi. Ju nuk mund të jeni plotësisht të lumtur, por heshtni për të shmangur probleme të mëtejshme. Mundohuni të bëni kujdes!