Horoskopi Horoskopi, e premte 4 qershor 2021

Horoskopi, e premte 4 qershor 2021

Dashi

E ardhmja ofron perspektiva të mira, por ka nga ata që mund të ndihen ende jashtë faze. Problemet që janë duke u zgjidhur nuk kanë lindur në 2021, por janë rezultat i asaj që ndodhi në 2019 dhe 2020. Tani ju duhet të punojnë shumë për t’i zgjidhur ato. Dhe nuk përjashtohet që të keni nevojë për një ekspert. Në dashuri gjatë muajit qershor mund t’ju duhet të merreni me nevoja të reja për t’u përmbushur.

Demi

Ekziston një dëshirë për t’u shfaqur, ju duhet të hiqni qafe disa kufizime që më pas ju ndalojnë të bëni atë që doni me të vërtetë. Kështu që hiqni qafe njerëz dhe situata që ju pengojnë të bëni atë që dëshironi në punë. Por vazhdoni të kultivoni interes dhe përkushtim ndaj asaj që doni. Shumëkush gjithashtu mund të duhet të bëjë zgjedhje të vështira në dashuri. Dhe këtu nuk është gjithmonë e lehtë të ndjekësh vullnetin e dikujt, sepse ka shumë pasoja që mund të ndodhin.

Binjakët

Shumë prej jush jeni të hutuar, dashuritë e lindura në maj vazhdojnë në qershor, edhe pse Venusi ka dalë jashtë shenjave. Në punë, sipërfaqshmëria juaj mund të ketë shkaktuar disa probleme, të cilat jeni duke u munduar të rregulloni. Për fat të mirë, Saturni në një aspekt të favorshëm të paktën ndihmon që të mos ketë pasoja shumë drastike, ose në çdo rast më pak të rënda se të tjerët që mund të jenë në të njëjtën situatë si ju.

Gaforrja

Keni nevojë për guxim, Afërdita është në shenjë dhe është aktive. Venusi do të jetë i rëndësishëm në muajt e ardhshëm. Për shumë kohë ju i jeni përkushtuar punës dhe parave, duke i lënë ndjenjat në plan të dytë, por dashuria është gjëja më e rëndësishme dhe tani mund të ketë emocione të veçanta. Mëdyshjet dhe lodhja në çdo rast përsëri mund t’ju ngadalësojnë.

Luani

Me Merkurin, Venusin dhe Diellin në aspektin e mirë ju jeni protagonistë. Mund të ketë ngadalësime në punë, por kjo nuk e ndalon dëshirën tuaj për sukses, të përfshiheni në kontekste të reja dhe të angazhoheni për të fituar sfida të reja. Saturni flet për sfida të rëndësishme me të cilat do të duhet të përballeni, por do të kërkohet përgatitje specifike për t’i kapërcyer ato. Fizikisht, gjithashtu, duhet të pushoni.

Virgjëresha

Hëna kundër mund t’ju ​​shkaktojë ndonjë tension. Do të keni përshtypjen se nuk dëgjoheni, nuk vlerësoheni siç dëshironi dhe kjo mund t’ju zhysë në dëshpërim ose edhe t’ju nervozojë. Ka edhe kërkesa që mund të mos merren parasysh. Paolo Fox rekomandon të jesh i vëmendshëm ndaj fjalëve.

Peshorja

Horoskopi kthehet për të folur për nevojën tuaj për energji, liri, hapësirë ​​për veprim dhe për çiftet kjo mund të jetë një periudhë vërtet interesante e rimëkëmbjes krahasuar me dy vitet e fundit, të cilat kanë qenë vërtet të vështira dhe të komplikuara për shumëkënd. Çiftet që e duan njëri-tjetrin mund të përfundojnë një projekt dhe shumë do të përfshihen dhe do të përpiqen të kapërcejnë edhe problemet që ekzistonin midis marsit dhe prillit.

Akrepi

Gjëja më e rëndësishme është të gjeni ekuilibrin e brendshëm dhe tani me Venusin aktiv është më lehtë të ndiheni të frymëzuar dhe të dashuruar. Dhe mbase shumë veta ndihen edhe më të motivuar për të realizuar një projekt me personin që duan.

Shigjetari

Ju jeni konfuz, dhe ky konfuzion lind nga marrëdhënia me të tjerët. Ndoshta edhe në familje ka nga ata që do t’ju bëjnë të humbni durimin. Ka nga ata që ju shpëtojnë dhe nuk i mbajnë premtimet e tyre, duke ju shkaktuar një irritim të thellë. Por pas një maji shumë të vështirë, ju tani ngadalë po përpiqeni të ridilni në pah. Edhe nëse ka pasur një diskutim në familje, gjatë javëve të ardhshme mund të gjeni një ekuilibër të ri.

Bricjapi

Është një ditë aktive për punë, nuk mungon mundësia për të vendosur vetë. Në vitin 2020, ata që kanë bizneset e tyre arritën të ecin përpara, pavarësisht nga disa vështirësi të dukshme që vuajtën të gjithë. Në çdo rast, ju keni arritur të ecni përpara, falë disa ndryshimeve, ka të ngjarë që të keni gjetur një rrugë më të rëndësishme. Në fundjavë, kini kujdes nga disa grindje në dashuri, të cilat në çdo rast mund t’i kapërceni lehtë.

Ujori

Ju jeni shumë i fuqishëm në zgjedhjet tuaja, por tani ju duhet të pajtoheni me realitetin. Tani është e kotë të ndiqni projekte dhe emocione të paarritshme, sepse nuk ka kushte ose guxim për t’u përballur me disa lloje zgjedhjesh. Në këtë kohë mund të jetë e dobishme të keni bashkëpunëtorë dhe kolegë që ndjekin të njëjtat qëllime si ju. Edhe në dashuri ekziston një gjendje e mirë, duhet të jeni në gjendje të ndani përvoja dhe ndjenja pozitive me të tjerët.

Peshqit

Në dashuri, konfuzioni mbretëron, por ka diçka të re. Venusi është interesant. Edhe nëse jeni të zemëruar, të zhgënjyer që gjërat nuk shkuan siç shpresonit në muajin maj, tani do të keni një shans të shëroheni. Fuqia juaj matet nga aftësia që duhet të ndryshoni përballë pengesave të pakapërcyeshme. Maji ishte një muaj i vështirë, por të paktën ju keni një shans për të ecur përpara. Qershori është një muaj i ri dhe ka yje të rinj që do t’ju shoqërojnë në këtë fazë të transformimit me të cilin po përballeni.