Horoskopi Horoskopi, e shtunë 10 tetor 2020

Horoskopi, e shtunë 10 tetor 2020

Dashi

Sot do të keni Marsin në shenjë që do ju bëjë pak të ngazëllyer dhe Hënën në kundërshtim që do të rrisë energjinë. Nëse do të punoni gjatë fundjavës mund të ndiheni veçanërisht të trazuar. Duhet të mbaheni, çlirimi juaj është pranë. Në ndërkohë, përpiquni t’u kushtoni vëmendje provokimeve dhe të përqendroheni në sferën e ndjenjave.

Demi

Ju do të keni shumë forcë sot. Yjet do të jenë aq të favorshëm saqë dikush mund të përjetojë edhe emocione të reja, të dashurohet. Vetëm ata që janë tepër të mbyllur në vetvete nuk do të gëzojnë përfitimet. Gjatë fundjavës mund të merrni një kënaqësi të madhe. Prisni një telefonatë të rëndësishme deri në fund të muajit.

Binjakët

Sot pritet një ditë disi e çuditshme. Ju mund ta gjeni veten duke debatuar për paratë, ndoshta diçka nuk është në rregull: sigurohuni që të mos zemëroheni! Nëse ndonjë anëtar i familjes provokon, përpiquni të qëndroni të qetë. Do të jeni me humor të keq ose dikush do ju bezdisë.

Gaforrja

Hëna do të arrijë në shenjën tuaj sot dhe do t’ju mbushë me forcë. Nëse jeni gati të ndani disa momente të veçanta, mund ta bëni në orët e ardhshme. Më mirë akoma nëse me një Virgjëreshë apo një Dem. Do të jetë koha më e mirë për të ndaluar dhe reflektuar mbi atë që dëshironi në të ardhmen dhe të lini pas një Prill për t’u harruar.

Luani

Të shtunën dhe të dielën do të keni dy ditë në të cilat mund të shëroheni nga një këndvështrim emocional. Nëse shfaqen mundësi të reja, ju mund t’i kapni ato, por ta dini se ato do të jenë me kohë të pjesshme. Dikush mund të dëshirojë të ndryshojë punë pas shumë vitesh. Bëni kujdes me shpenzimet dhe dashuritë e dikurshme, tani të zhdukura! Mos i tërhiqni hapat zvarrë.

Virgjëresha

E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë të rëndësishme për dashurinë. Dikush do të dashurohet, dikush tjetër do të rizbulojë një ndjenjë. Të gjitha vendimet që merrni tani do të kenë efekte të rëndësishme, gjithçka që dëshironi do të mund të arrihet. Ka nga ata që tashmë kanë filluar një projekt!

Peshorja

Duhet të filloni të bëni propozime, duke bërë kërkesa në punë. Megjithëse asgjë nuk do të lëvizë për momentin, shumë gjëra do të ndryshojnë nga 2021. E rëndësishme është të filloni të mbillni farën. Kushdo që ka një projekt, një punë, një studio do të duhet të presë deri më 20 dhjetor për të parë situatën të zhbllokuar. Një lajm i rëndësishëm do të mbërrijë deri në mars. Në Krishtlindje ka edhe nga ata që do të vijnë nga një moment shumë i komplikuar.

Akrepi

Sot Hëna do të jetë në një aspekt të favorshëm do t’ju japë një emocion të bukur. Në dashuri do të jetë më mirë të qëndroni të matur, të mos jeni të nxituar në vendimet tuaja. Nëse keni bërë ndonjë gabim në muajt e kaluar, tani e tutje do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mos e përsëritur. 48 orë pritet të korrigjojnë një mosmarrëveshje që ka lindur në dashuri ose në familje.

Shigjetari

Sot dhe të dielën, do të jetë më mirë për ju të pushoni, të mos organizoni gjëra të mëdha, por të qëndroni pak të qetë, ndoshta të reflektoni për punën. Ndoshta do të kapërceni një angazhim ose do të jeni ju që dëshironi të largoheni nga ndonjë shqetësim. Duket si një fundjavë disi e komplikuar nga pikëpamja sentimentale. Edhe ata që po përjetojnë një marrëdhënie të mirë si çift në ditët në vijim mund të ndjehen pak të mërzitur.

Bricjapi

Venusi do të jetë në pamje të shkëlqyer: një ditë ndriçuese për dashurinë ju pret. Nëse keni personin e duhur pranë, me yje si këto premton të vijë një fundjavë fjalë për fjalë magjike. Beqarët mund të dalin në pah. Plagët e kaluara, pesimizmi nuk duhet të lejohen të prishin këtë fundjavë.

Ujori

Këtë të shtunë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Keni ditë që ndiheni nervozë dhe të lodhur. Ju është dashur të përballeni me vonesa, shpenzime të papritura, tendosje fizike. Nëse në orët e ardhshme ndjeni tension në dashuri ose midis njerëzve të afërt, jini të kujdesshëm, mos rrezikoni!

Peshqit

Të shtunën dhe të dielën do të keni forcë të mirë dhe do të jeni në gjendje të rikuperoni ekuilibrin tuaj të brendshëm. Ju me siguri do të ndiheni më pozitivë se në ditët e fundit! Mbani mend, megjithatë, se Venusi është në opozitë dhe mund t’ju ngacmojë për t’ju bërë të rilidheni me dikë nga e kaluara, dikush që nuk e meriton vëmendjen tuaj. Në ditët në vijim do të dëshironi të vini në dyshim dashurinë dhe miqësitë.