Sport Këto janë 10 kombëtaret më të shtrenjta të Botërorit

Këto janë 10 kombëtaret më të shtrenjta të Botërorit

Vera e ardhshme do të jetë plot emocione, ku 32 kombëtare do të kërkojnë fitoren e Botërorit, por sigurisht që jo të gjitha do të shkojnë me mundësi të njëjta në Rusi.

“Transfermarkt” ka bërë një llogari dhe ka zbuluar se kush është përfaqësuesja më e shtrenjtë.

Më poshtë po ju rendisim 10 kombëtaret më të shtrenjta të Rusisë.

1.Brazili 673 milion euro

BELO HORIZONTE, BRAZIL - NOVEMBER 10: Philippe Coutinho #11, Neymar #10 and Gabriel Jesus #9 of Brazil celebrates a scored goal against Argentina during a match between Brazil and Argentina as part 2018 FIFA World Cup Russia Qualifier at Mineirao stadium on November 10, 2016 in Belo Horizonte, Brazil. (Photo by Pedro Vilela/Getty Images)

 

2.Gjermania 636.5 milion euro

ger

 

3.Franca 636.5 milion euro

France's players stand together during a minute of silence to pay tribute to the victims, one year after a series of attacks at several sites in Saint-Denis and Paris, before their Group A 2018 World Cup Qualifying European Zone match at the Stade de France in Saint-Denis, near Paris, France, November 11, 2016. REUTERS/Benoit Tessier

 

4.Spanja 603 milion euro

spain

 

5.Argjentina 528 milion euro

arg

 

6.Belgjika 503 milion euro

belgium

 

7.Anglia 339 milion euro

angli

 

8.Kroacia 294 milion euro

kroacia

 

9.Portugalia 279 milion euro

portugalia

 

10.Polonia 220 milion euro

polonia