Kryesore Miku më i madh i shqiptarëve arrin në Kosovë

Miku më i madh i shqiptarëve arrin në Kosovë

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka arritur tashmë në Kosovë.

Clinton ka ateruar pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Ai është pritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Miku më i madh i shqiptarëve erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit të vendit përmes hyrjes së trupave të NATO-s. Përveç ish-presidentit, në përkujtimin e kësaj ngjarjeje pritet të marrin pjesë personalitete të ndryshme nga e gjithë bota.

Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Gjatë pritjes nga presidenti Thaçi, Clinton edhe do të dekorohet.

Kjo është vizita e dytë e ish-presidentit Bill Clinton në Kosovë.