Bota Pas sulmit në Paris, Presidenti Hollande thërret takim urgjent

Pas sulmit në Paris, Presidenti Hollande thërret takim urgjent

Menjëherë pas sulmit terrorist në Paris të Francës ku për pasojë mbetën të vdekur dy policë dhe autori i sulmit, Presidenti francez Francois Hollande ka thirrur një takim urgjent.

Ngjarja thuhet se është sulm terrorist, ndërkohë që sipas dëshmitarëve, një person që doli nga një makinë qëlloi me armë kallashnikov në Champs Elysees, në qendër të Parisit.