21/10/2019
Tags Albin kurti

Tag: albin kurti

Albin Kurti: Dua që Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, njëherësh dhe kryetar i partisë, Albin Kurti, ka deklaruar se procesin e dialogut Prishtinë-Beograd do ta fillojë së...

Albin Kurti tregon pse u “ftoh” me Edi Ramën

Mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion”, Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për Kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, shpjegoi edhe arsyet se pse është...

A do të kërkojë Vetëvendosja shkarkimin e Hashim Thaçit? Flet Albin...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse do të kërkojë shkarkimin...

Bashkim kombëtar? Albin Kurti hedh idenë e një federate shqiptare

Albin Kurti, kandidati për kryeministër në Kosovë nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila u shpall fituese në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, ka folur për...

Profili misterioz i gruas norvegjeze të Albin Kurtit: Historia e lidhjes...

Në të dielën e 6 tetorit, shumë nga kameramanët dhe reporterët që po e ndiqnin nga pas Albin Kurtin, për të transmetua live votimin...

Çfarë presin dhe çfarë mund të bëjë Albini

Nga Dritan Hila Ka një pritshmëri të madhe nga Vetëvendosja dhe lideri i saj për ndryshimin e gjendjes në Kosovë. Shteti tashmë 20-vjeçar ka kaluar një...

Ambasadori amerikan te Vetëvendosja, Kurti: Për dialogun me Serbinë s’kemi pse...

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett ka qenë sot në selinë e Lëvizjes e Vetëvendosje për t’u takuar me Albin Kurtin, i...

Serbët, taksa dhe bashkimi me Shqipërinë, Albin Kurti rrëfen se çdo...

Albin Kurti, në një intervistën për të përditshmen vjeneze “Standard”, ka theksuar se nëse bëhet kryeministër, ai do të nisë dialogun me serbët e...

Intervista / Albin Kurti flet për Edi Ramën

Kosova ka zhvilluar ditën e djeshme zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Këto zgjedhje u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për...

“Prej mbrëmë ka shpresë, sepse dje pati guxim. Erdhi dita”

Nga Albin Kurti Mirëmëngjes të dashur qytetarë, Prej mbrëmë ka shpresë. Sepse dje pati guxim. Ju votuat masivisht duke bërë që opozita e deridjeshme të korrë...