19/01/2020
Tags Albin kurti

Tag: albin kurti

Albin Kurti mundohet të fitojë kohë, Hashim Thaçi e fton për...

Presidenti Hashim Thaçi ka thirrur sërish sot Albin Kurtin për të marrë mandatin për formimin e qeverisë. Hapi i radhës, i cili vjen pas...

Albin Kurti: “Shqipëria e Madhe”, sipas Ukshin Hotit e jo sipas...

Në një intervistë për Euronews Albania në emisionin Balkan Talks me gazetarin Franko Egro, lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti rrëfeu për planet e...

A do të garojë Vetëvendosje edhe në Shqipëri? Flet Albin Kurti

Kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, Albin Kurti, u pyet nga DË nëse Vetëvendosje do të marrë pjesë në zgjedhjet elektorale të Shqipërisë....

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës

Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar...

“Dy shtete, një komb”, Albin Kurti nga Durrësi: Qeveritë tona duhet...

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti ndodhet në Durrës, aty ku ka shumë të prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në një...

Albin Kurti flet për mospajtimet me Ramën, afërsinë me PS-në dhe...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës është pyetur në emisionin...

Kongresi i Manastirit/ Kurti: Ti lëmë samitet, të punojmë për interesat...

Kongresin e Manastirit e kanë kujtuar sot edhe liderët në Kosovë. Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti duke marrë shkas nga 111 vjetori i Kongresit...

Mini-Shengeni, Kurti: Veprim i nxituar, Rama të priste krijimin e qeverisë

Albin Kurti ka kritikuar takimet e shpeshta trepalëshe mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe përpjekjet për krijimin e Mini-Shengenit Ballkanik. Kryetari i...

Edi Rama, kritika për Albin Kurtin: Të shohë se kush e...

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Top Channel, bëri një bilanc asaj çfarë u arrit në takimin e Ohrit dhe thekson se është...

“Pse do veproj ndryshe nga Aleksis Cipras”, Andi Bushati rrëfen darkën...

Nga Andi Bushati Albin Kurti është ndoshta i vetmi politikan i lartë që përpara se sa të japë dorën të thotë: “më fal”. Është me...