29/10/2020
Tags Alketa vejsiu

Tag: alketa vejsiu

“Doja të blija shtëpi, ai ishte ndërtuesi i pallatit”, Alketa Vejsiu...

Moderatorja Alketa Vejsiu, është tepër aktive në median sociale, megjithatë shumë pak dihet për jetën e saj private. Ajo ka zgjedhur të jetë e...

“Vodhi” dy minuta më shumë kohë në Sanremo, Amadeus flet për...

E ftuar në “Porta a Porta” të Bruno Vespa-s në Rai 1, Alketa Vejsiu foli për minutat në skenën e Sanrmeos, ku doli jashtë...

Alketa Vejsiu flet pa doreza: Pse isha kundër që Arilena të...

Për herë të parë, Alketa Vejsiu ka folur për kritikat e Festivalit të Këngës në RTSH, ku pati diskutime për fituesen Arilena Ara dhe...

Alketa Vejsiu rrëfehet për Sanremon: Si e mora vesh lajmin

Mbrëmjen e sotme e ftuar në emisionin “Opinion” është prezantuesja Alketa Vejsiu. Ajo prezantoi në natën e tretë të Sanremos në krahë të Amadeus...

Histeria kundër Alketa Vejsiut

Nga Enver Robelli Për ta kuptuar se deri ku ka arritur deformimi në opinionin publik shqiptar, shikoni tekstet, belbëzimet e llomotitjet kundër Alketa Vejsiut. Ajo u...

Ëndrra e çuditshme e Alketa Vejsiut për Sanremon 3 vite më...

Mbrëmjen e 6 shkurtit, Alketa Vejsiu u ngjit në skenën e teatrit Ariston, me një skenografi madhështore nga Gaetano Castelli, si bashkëprezantuese e Amadeos...

Nano-Alketa Vejsiut: Mos mendo se je heroinë, zbrit me këmbë në...

Nga Mustafa Nano* Unë vetë ka ca kohë që nuk e ndjek Rain me vëmendjen që e kam ndjekur vite më përpara. Por kur vjen...

“Pas 50 viteve festivalin e drejtoi një femër”/ Hygerta Sako ironizon...

Ish-missi i Shqipërisë dhe prezantuesja, Hygerta Sako ka reaguar pas daljes së Alketa Vejsiut në Sanremo dhe deklaratës së kësaj të fundit. Mbrëmjen e djeshme,...

Aventura Alketa Vejsiut në Saremo sipas një gazetari shqiptar në Itali

Nuk e njoh Alketa Vejsiun personalisht e nuk e kam takuar kurrë. Madje pohoj që deri në Festivalin e 70-të të Këngës Italiane në...

Monologu i Alketës në Sanremo për emigrimin dhe shqiptarët: Italia nuk...

Tema e monologut të Alketa Vejsiut në Sanremo ishte emigrimi. “Vij nga një vend i vogël si Shqipëria dhe doja të ndaja me ju...