28/10/2020
Tags Kombetarja shqiptare

Tag: kombetarja shqiptare

Zbulohen detajet e marrëveshjes Duka-Reja, rroga dhe klauzola e veçantë

Edi Reja dhe Shqipëria do të jenë së bashku edhe për të paktën 4 vite. Trajneri italian dhe presidenti Duka, pas një takimi që...

Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kombëtares për katër vitet e...

Është arritur marrëveshja midis Edi Rejas dhe Kombëtares Shqiptare të Futbollit dhe bashkëpunimi do të vazhdojë edhe për katër vitet e ardhshme. I vetmi detaj...

“Gazzetta dello Sport”: Divorci i Reja-s me Shqipërinë i pashmangshëm

Kontrata e Reja-s përfundoi me Shqipërinë me humbjen 0-2 ndaj Francës në stadiumin e ri. Pas këtij takimi, trajneri italian foli edhe për të...

“Revolucioni Reja”, zbulohen senatorët që rrezikojnë te Kombëtarja

Nuk e tha për herë të parë dhe duket se e ka shumë seriozisht, Edy Reja do të rinovojë krejtësisht kombëtaren. “Disa nga lojtarët që...

Pikëpyetjet mbi të ardhmen e Edy Rejës, nga sot trajner i...

Eleminatoret e Euro 2020 u mbyllën, e bashkë me to përfundoi edhe kontrata për trajnerin Edy Reja në krye të kuqezinjve. 74-vjeçari italian e mori...

Rudi Vata nuk sheh shpresë tek Reja: Pse të mos ia...

Ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata, analizoi humbjen ndaj Francës në stadiumin e ri “Air Albania”. I ftuar në studion e emisionit “Ëndërr Kuq e...

Reja: Grupi i De Biazit duhet rinovuar, jetike për Shqipërinë futja...

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, foli për “Rtsh” pas humbjes në ndeshjen me Francën. Në vija të përgjithshme, Reja u shpreh i kënaqur me...

Kuqezinjtë e inaugurojnë me humbje stadiumin e ri, fitojmë në tribuna...

Franca i prish festën e inaugurimit të stadiumit të ri “Air Albania” Shqipërisë. Gjelat treguan superioritetin e tyre ndaj kuqezinjve të Rejas duke fituar...

Rama “stërvit” kombëtaren, i shënon me penallti Strakoshës: Kjo fushë duhet...

“Çuna ta gëzoni dhe ta nderoni fanellën”. Kështu iu drejtua kryeministri Edi Rama lojtarëve të kombëtares shqiptare të futbollit. Kreu i qeverisë vizitoi këtë...

Varane: Ndaj Shqipërisë do të jetë e vështirë, por duam tre...

Para trajnerit Didier Deschamps, në konferencën për shtyp për sfidën me Shqipërinë, doli mbrojtësi i Francës Raphael Varane, i cili beson se “Gjelat” do...