19/05/2024
Tags Kuvendi kombëtar i PD

Tag: kuvendi kombëtar i PD

Detajet e Kuvendit të PD: Nga kodi i veshjes tek mbajtja...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha mblodhi sot Kuvendin e thirrur prej tij në Pallatin e Kongreseve. Në rend të ditës është parashikuar të ketë vendimarrje...

Kryesia e PD propozon shkarkimin e Edi Palokës dhe të tjerëve...

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të thirrur nga Lulzim Basha është propozuar shkarkimi i Edi Palokës nga posti i Kryetarit të Këshillit...

Salianji: Sot u tentua krijimi i një partie me elektorat antiamerikan

Akuza të ashpra janë hedhur në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, të thërritur me urgjencë nga kryetari i kësaj partie, Lulzim Basha, pas...

Paloka: Të gjithë anëtarët e Këshillit t’i bashkohen PD-së së rithemeluar

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, pas vendimeve të marra në Kuvend, iu bëri thirrje edhe njëherë demokratëve që të bashkohen...

Mbledhja e Kryesisë së PD/ Basha: Në tubimin e Berishës u...

Pasditen e së shtunës ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike. Kryedemokrati Basha është shprehur ne mbledhje se ata që nuk kanë ardhur,...

Berisha: Rama të heqë dorë nga përpjekjet për t’i garantuar mbijetesën...

Ish-kryeministri Sali Berisha është shfaqur i entuziazmuar pas rezultatit të zgjedhjeve të Kuvendit të thirrur prej tij dhe “Foltores”, i cili me 4446 vota...

Shpallja “non grata”, Berisha: Zyrtarët e DASH të rishqyrtojnë vendimin e...

Ish-kryeministri Sali Berisha foli në kuvendin kombëtar të PD edhe për vendimin e DASH për shpalljen e tij “non grata”. Berisha u shpreh se...

Berisha mbërrin në stadium, pritet me ovacione: Basha është një i...

Pas mbushjes së stadiumit “Air Albania” nga delegatët e PD dhe simpatizantë të partisë, Sali Berisha është ngjitur në tribunën kryesore, përmes ovacioneve dhe...

Zgjidhet komisioni që do të drejtojë punimet e Kuvendit Kombëtar të...

Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike ka zgjedhur anëtarët e komisionit që do të drejtojnë punimet e kuvendit. Ishte kreu i Këshillit Kombëtar i PD, Edi...