19/07/2024
Tags Macet

Tag: macet

Macja bie nga 27 metra lartësi dhe shpëton me disa “gërvishtje”

Një mace mbipeshë ka përfunduar me vetëm disa lëndime të vogla pasi u rrëzua nga 27 metra lartësi nga një ballkon në Bangkok. Macja ia...

Si ta dalloni nëse macja juaj ju ka “zgjedhur” përgjithmonë?

Vetëm përkëdhelja e tyre i bën mirë shëndetit, aktivizon hormoninë e lumturisë dhe për pasojë ul shanset për sëmundjet kardiovaskulare, sipas “Vanity Fair Italia”. Në...

A kanë vërtetë 9 jetë macet? Historia e një miti që...

Në SHBA ka rreth 60 milionë mace shtëpiake, që do të thotë se rreth 1 në 4 familje kanë të paktën një mace në...

Macja e parë në botë që infektohet me koronavirus

Në Belgjikë, një mace ka rezultuar pozitive me koronavirus, sipas Bruksel Times. Sipas raporteve zyrtare, virusi është transmetuar nga pronari i tij. Kafsha shtëpiake kishte simptoma...

Studimi: Të kesh në shtëpi me mace ose qen në kohën...

Që prej dhjetorit të vitit të kaluar, bota po merret me një armik të padukshëm: Covid-19, që është një Koronavirus i transmetueshëm nga një...

Studimi: Cilët janë më të zgjuar, qentë apo macet?

Dashuruesit e qenve dhe maceve shpesh kanë diskutuar për atë se cila kafshë është më e zgjuar, dhe studimi tani ka dhënë përgjigje. Qentë...

Njihuni me “rojen” e Aja Sofias në Stamboll, macen që merr...

Ka qenë kishë për pothuajse një mijëvjeçar, xhami për afro 500 vite dhe muze për 84 vite. Por për 15 vitet e fundit, Aja...

Australia në luftë me macet! Arsyeja pse kërkon ti zhdukë

Ata janë të bukura, kanë gëzof dhe… janë armiku numër një në Australi. Australia është në luftë me macet e rrugës. Deri në vitin 2020, qeveria...

Prania e një maceje ju mbron ju dhe shtëpinë tuaj nga...

Deri kohët e fundit, shoqëria e një maceje nuk vlerësohej ose kuptohej nga të gjithë, ndryshe nga ajo e një qeni. Megjithatë, prania e...