05/03/2024
Tags Masat kundër koronavirusit

Tag: Masat kundër koronavirusit

Fundjava në shtetrrethim: Ja 9 qytetet ku do të ketë lehtësira...

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur se nga dita e hënë do të ketë lehtësira më të mëdha për disa zona në vend. “Nga fillimi...

Studimi: Shumica e europianëve mbështesin masat kundër COVID-19

Shumica e europianëve mbështesin masat e marra për frenimin e përhapjes së koronavirusit, si nga qeveritë lokale ashtu edhe nga Organizata Botërore e Shëndetësisë,...

“Falen të gjitha gjobat, kthim patentash dhe automjetesh”

Kryeministri Edi Rama në komunikimin e radhës me publikun përmes një video-mesazhi në Facebook, është shprehur se është vendosur që të falen të gjitha...

Zbardhen ndryshimet në Kodin Penal: Deri në 8 vite burg për...

Me 88 vota pro, 13 kundër dhe 1 abstenim Kuvendi ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Mazhoranca është tërhequr nga dënimet e ashpra duke...

Policia: Sa këmbësorë u gjobitën dhe sa patenta u hoqën gjatë...

Policia e Shtetit ka publikuar të dhënat e fundit e gjobave të vendosura gjatë 24 orëve. Konkretisht, janë gjobitur 593 këmbësorë që u konstatuan...

Rama sjell shembullin e Singaporit: Do të riatdhesojmë shqiptarët

Kryeministri Edi Rama ka sjellë shembullin e Singaporit si një model suksesi deri më tani që ka mundur të izolojë përhapjen e koronavirusit. Në një...

Droni i policisë zbulon shkelësit, gjobiten 719 persona në një ditë

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Shtetit ka gjobitur me 100 mijë Lekë të vjetra 719 këmbësorë të cilët kishin dalë pa ndonjë...

Këto janë shtetet europiane që po zbusin masat

Republika Çeke po hap nga pak dyqanet e ndryshme, ndërkohë që dhe fushat e tenisit e pishinat janë të hapura. Austri po hap gjithashtu...

Nis lehtësimi i masave në disa shtete. Danimarka rihap edhe shkollat

Disa vende europiane po nisin këtë javë lehtësimin e masave të ashpra të bllokimit kundër përhapjes së koronavirusit. Vendimet janë marrë pas shifrave që...

“Zoti qytetar ndaloni, po vjen patrulla”, ja si droni identifikon personat...

Policia e Shtetit ka nisur nga sot, operimin në terren me drone, për identifikimin e personave që thyejnë karantinën apo orarin e shkeljes së...