10/04/2021
Tags Matthew Palmer

Tag: Matthew Palmer

Palmer: Nuk mbajmë anën e askujt, të sigurohen zgjedhje me standarde...

Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, ka zhvilluar një “vizitë virtuale” këtë të martë në Shqipëri. Ai ka biseduar me kryeministrin Edi...

Një takim në Uashington për Shqipërinë: Bravo për Iranin!

Pak para se të marrë rrugën drejt Tiranës, ambasadorja e re amerikane për Shqipërinë, Yuri Kim, është takuar me njeriun më të fortë të...

Meta pranon bisedën telefonike me Palmer: Nuk kam asgjë për të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka pasur një bisedë telefonike me zv/ndihmësin e Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer mbrëmjen e së mërkurës. Lajmin...

Palmer flet në Davos: Mini Shengeni Ballkanik ka mbështetjen tonë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë të...

Palmer flet nga Davosi për Shqipërinë: Duam marrëveshje mbi Reformën Zgjedhore

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Mattheë Palmer ishte i pranishëm në Forumin Ekonomik Botëror që po zhvillohet në Davos...

Palmer nga Beogradi: Bllokimi i negociatave për Shqipërinë dhe MV, gabim...

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer theksoi sot në Beograd se vendimi i BE-së për të bllokuar hapjen e negociatave të anëtarësimit...

Palmer, thirrje opozitës shqiptare të marrë rolin që i takon: Me...

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin, Matthew Palmer u bëri thirrje udhëheqësve të partive në Shqipëri të zgjidhin me vullnetin...

Palmer: Mos hapja e negociatave dëm gjeopolitik, boshllëkun mund ta mbushin...

Vendimi i KE për të mos hapur negociatat për anëtarësim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut kanë sjellë reagime ditët e fundit dhe nga...

Matthew Palmer emërohet Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin e tij të Posaçëm për Ballkanin Perëndimor. “Në këtë rol, -...

Mesazhet e Uashingtonit: Shqipëria ka qeveri legjitime, opozita të hyjë në...

Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar sot një takim me gazetarët, me të cilët ka trajtuar dhe ndarë...