19/04/2024
Tags Shkarkimi i presidentit

Tag: shkarkimi i presidentit

Nuk organizoi ceremoninë e betimit të Arta Vorpsit, Meta sërish në...

Komisioni Hetimor i ngritur për shkeljet e Presidentit Meta do të kërkojë përsëri opinionin e Komisionit të Venecias për veprimet e Presidentit, në lidhje...

Tërmeti, mazhoranca “fal” përkohësisht Metën: Do e shkarkojmë në pranverë

Presidenti Ilir Meta me gjasë do jetë deri në pranverë në krye të shtetit shqiptar, pasi mazhoranca, ka gjykuar se duhet shtyrë për disa...

Shkarkimi i Metës, PS zyrtarizon kërkesën për zgjerimin e hetimit

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka bërë një kërkesë zyrtare, të firmosur nga 56 deputetë ndaj Kuvendit, për të futur në Komisionin hetimor për...

Zgjatet hetimi, Balla: Meta do të shkarkohet edhe për dekretimin e...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla,  në një dalje për mediat tha se janë shtuar akuzat për abuzim me detyrën nga Presidenti...

Nisma për shkarkimin e Metës, Moisiu: Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme

Për ish-Presidentin Alfred Moisiu nuk ka asgjë të jashtëzakonshme që shumica kërkon të shkarkojë Presidentin Ilir Meta. “Çështja duhet të ece në rrugë kushtetuese,...

Raporti i Venecias, Presidenca: Zero shkelje! U shmang gjakderdhja dhe Rajshtagu

Pas mbërritjes së raportit paraprak të Komisionit te Venecias për shkarkimin e Metës, ka ardhur edhe reagimi i Presidencës. Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi,...

Shtyhet me dy muaj afati i Komisionit Hetimor për shkarkimin e...

Shtyhet me dy muaj afati i veprimtarisë së Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta. Kërkesa u miratua me 7 vota pro dhe 2...

Shkarkimi i Presidentit, PS cakton emrat për Komisionit Hetimor

Kuvendi i Shqipërisë pritet të miratojë sot në seancë ngritjen e Komisionit Hetimor për të gjetur dhe evidentuar shkeljet e Presidentit Ilir Meta që...

Ulsi Manja do të drejtojë Komisionin Hetimor që do shkarkojë Metën

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur sot për të diskutuar seancën e së hënës ku do të diskutohet ngritja e komisionit hetimor për shkarkimin e...

Rudina Hajdari kundër mazhorancës: Nuk është momenti për hetimin e Metës

Grupi parlamentar demokrat i drejtuar nga Rudina Hajdari është kundër ngritjes së komisionit hetimor për presidentin Ilir Meta në këto momente. Në një prononcim për...