Bota Tërmeti 6.8 Rihter që goditi Turqinë, si lëkunden të ftuarit LIVE në...

Tërmeti 6.8 Rihter që goditi Turqinë, si lëkunden të ftuarit LIVE në TV turk

Video të shumta janë duke u shpërndarë online pas tërmetit 6.8 Rihter që goditi Turqinë mbrëmjen e së premtes.

Pamjet vijnë gjatë një koncerti që po transmetohej drejtpërdrejt në median turke TRT 2.

Në momentin e lëkundjeve një heshtje ka përfshirë studion dhe prezantuesi iu kërkon spektatorëve që të qëndrojnë pa lëvizur.

Në një tjetër televizion, prezantuesit “lëkunden” nga tërmeti, i cili zgjat për disa sekonda.