20/04/2021
Tags Termeti ne turqi

Tag: termeti ne turqi

Rritet numri i viktimave nga tërmeti në Turqi

Ka shkuar në 25 të vdekur dhe mbi 800 të plagosur bilanci në Turqi i tërmetit të rëndë që goditi një ditë më parë...

Përfundojnë kërkimet në Turqi: 41 të vdekur nga tërmeti

Tre ditë pas tragjedisë së tërmetit 6.8 ballë në provincën Elazig, Turqia ka ndalur kërkimet. 41 humbën jetën nga tërmeti i 24 janarit, ndërsa u...

Turqia: Mund të goditemi nga një tërmet 7.5 Rihter në Stamboll

Në Elazig, ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë operacionet në përpjekje për të gjetur të mbijetuar. Numri i viktimave ka arritur në 39. Nën rrënojat...

Shkon në 35 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi,...

Në Turqi vazhdojnë kërkimet për të gjetur të mbijetuar nën rrënojat e ndërtesave të rrëzuara nga tërmeti me magnitudë 6.8 që goditi provincën e...

Erdogan: Kemi përjetuar shumë tërmete, por ne jemi popull që kemi...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se në të kaluarën kemi përjetuar shumë tërmete por ky popull ka ditur t’i kalojë me durim...

VIDEO/ “Më shpëtoni fëmijët”, përlot nëna pasi nxirret nga rrënojat në...

Pamjet që vijnë nga Turqia pas tërmetit janë tragjike. Deri më tani janë konfirmuar 22 të vdekur dhe më shumë se 1 mijë të plagosur,...

Ngushëllimet e shqiptarëve për tërmetin në Turqi, Rama dhe Haradinaj bëjnë...

Krerë të politikës shqiptare i kanë shprehur Turqisë ngushëllime të shumta për tërmetin në lindje të vendit, me pasoja dhe njerëzore. Nga Izraeli ku ndodhet...

Tërmeti në Turqi, Rama: I jemi pranë popullit turk, lutemi që...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter për tërmetin me të paktën 15 viktima që goditi të premten Turqinë. “Shumë e trishtueshme...

Tërmeti 6.8 Rihter që goditi Turqinë, si lëkunden të ftuarit LIVE...

Video të shumta janë duke u shpërndarë online pas tërmetit 6.8 Rihter që goditi Turqinë mbrëmjen e së premtes. Pamjet vijnë gjatë një koncerti që...