Aktualitet Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë

Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë

Të tjera lëkundje sizmike janë regjistruar sonte në vend.

Sipas të dhënave sizmiologjike, tërmeti ka qenë me magnitudë 4 i shkallës Rihter në një thellësi 2 kilometër nën tokë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë në Lushnje. Nga lëkundje nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale.

Vendi ynë është goditur nga disa tërmete ditën e sotme.